Małe formy teatralne na dużej scenie Kazimierskiego Ośrodka Kultury

We wtorkowy poranek, 30 maja br. w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych, zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. W komisji konkursowej oceniającej zespoły ze szkół podstawowych, obok przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej sierżanta sztabowego Tomasza Darmonia, zasiadły panie z Kazimierskiego Ośrodka Kultury: Ewa Wojciechowska i Róża Dąbrowska.

 

Artyści poprzez sztukę promowali m.in. zdrowy styl życia bez nałogów, bezpieczne zachowanie się na drogach, w Internecie oraz ukazywały alternatywne formy spędzania czasu wolnego przez dzieci. Jury jednogłośnie pierwsze miejsce w przeglądzie przyznało uczniom ze szkoły w Sokolinie. Wyróżnienia otrzymały grupy ze szkół: w Wielgusie, w Krzczonowie i w Opatowcu.
Miłym akcentem było wręczenie zespołom szkolnym nagród i wyróżnień ufundowanych przez Adama Bodziocha Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka i jego zastępcę Łukasza Maderaka oraz przez przedstawicieli sąsiadujących gmin.
Wszystkim zespołom szkolnym gratulujemy!