Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kokkw/domains/kokkw.pl/public_html/images/galerie/g4
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/g4

Kółko plastyczne

Kazimierski Ośrodek Kultury w ramach statutowej działalności organizuje zajęcia plastyczne, adresowane do dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Kazimierza Wielka. Zajęcia prowadzone przez instruktora plastyki Ewę Wojciechowską odbywają się w poniedziałki od godziny 15.00 do 17.00. Miesięczna odpłatność za zajęcia wynosi 30 zł.

Program zajęć pozwala pogłębić i utrwalić wrodzone zdolności plastyczne dzieci, rozwijać ich wyobraźnię i zdolności manualne. Uczestnicy zajęć ćwiczą przenoszenie wizji artystycznych ze szkiców na właściwy, duży format z zachowaniem proporcji i równowagi kompozycji. Uczą się świadomego doboru właściwej techniki plastycznej, adekwatnej do realizowanej wizji plastycznej. Ćwiczą stosowanie różnorodnych technik plastycznych – (frottage, collage, malowanie z lawowaniem, witraż). Ponadto prowadzone są zajęcia zapoznające z podstawami technik rysunkowych i malarskich: szkic ołówkiem i węglem, podstawy kompozycji, malowanie farbami akwarelowymi, akrylowymi, plakatowymi oraz malowanie obrazów farbami witrażowymi. Pierwsze doświadczenia z nowymi technikami plastycznymi często zachęcają uczestników zajęć do dalszych, samodzielnych eksperymentów. Warsztaty są znakomitym uzupełnieniem lekcji plastyki prowadzonych w szkołach. W swoich pracach dzieci ukazują własny świat pełen marzeń, fantazji i koloru. Zajęcia stwarzają przyjazną, wręcz rodzinną atmosferę. 

Plonem działalności artystycznej dzieci są przepiękne prace, które są wyeksponowane w naszej placówce i stanowią swoistą dekorację jej wnętrza. Wychowankowie aktywnie uczestniczą w konkursach organizowanych przez instytucje kultury, zarówno na szczeblu międzygminnym, wojewódzkim jak i ogólnopolskim, odnosząc liczne sukcesy.

{gallery}galerie/g4{/gallery}