ZESPOŁY MUZYCZNE

W Kazimierskim Ośrodku Kultury działa kilka zespołów muzycznych prowadzonych przez instruktora muzyki Ireneusza Górskiego.

Zespół wokalno-instrumentalny „Bez Przesady” istnieje od 13 lat. Grupa zawiązała się jako schola przy parafii p.w Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej. Tutaj też zespół działa do chwili obecnej, śpiewając w trakcie mszy świętych i przygotowując nowy repertuar. Oprócz tej formy, zespół reprezentując Kazimierski Ośrodek Kultury bierze także udział w różnych imprezach i uroczystościach, jakie odbywają się w naszym mieście. W repertuarze, oprócz piosenek religijnych zespół śpiewa piosenki o tematyce turystycznej i patriotycznej. Największymi sukcesy to: III miejsce oraz dwie nagrody specjalne dyrektora Targów „SACROEXPO” zdobyte na Diecezjalnych Festiwalach Piosenki Religijnej w Kielcach oraz nagroda specjalna dla opiekuna zespołu Ireneusza Górskiego. Dużym wyróżnieniem w 2011 i 2012 roku była możliwość śpiewania podczas rekolekcji dla maturzystów w klasztorze na Jasnej Górze w Częstochowie. Zespół wydał również płytę pt. „Jak tamtej nocy”, na której znalazły się tradycyjne kolędy oraz pastorałki własnego autorstwa. 

Obecny skład zespołu:

wokalistki:

Ala Obierzyńska, Kamila Omasta, Paulina Kulpa, Klaudia Kobus, Sylwia Kobus, Ola Jaworska, Zuzia Kletschka i dwie Kasie Marzec 

instrumentaliści:

Piotr Dratwa – instrumenty klawiszowe

Ireneusz Górski i Sebastian Sobieraj – gitara

Bartek Górski – harmonijka ustna.

Próby zespołu odbywają się w piątki w godz. od 18.00 do 20.00 

 

Zespół wokalny „Płomyczki” tworzą dzieci, które szlifują swoje talenty na zajęciach kółka muzycznego działającego w Kazimierskim Ośrodku Kultury oraz uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej. Podczas trzyletniej działalności dzieciaki wielokrotnie prezentowały swoje artystyczne umiejętności na scenie KOK oraz w amfiteatrze w kazimierskim parku. Zespół „Płomyczki” śpiewa również w kościele p.w Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej. Największymi sukcesami wokalistek jest udział w 2012 i 2013 roku w finale Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Religijnej w Kielcach.

Próby zespołu odbywają się w środy w godz. od 16.00 do 17.00

 

Zespół wokalno-instrumentalny „Jutra nie ma” to najmłodsze „dziecko” wśród zespołów działających w KOK. Grupa zawiązała się w październiku 2013 roku a swój debiut miała w 2014 roku podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zespół zaprezentował się wówczas w ramach programów artystycznych, jakie odbyły się w Gimnazjum w Czyżowicach oraz na scenie Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Skład zespołu: 

Patrycja Kurek – śpiew 

Przemek Kurek – instrumenty klawiszowe

Piotr Parada – gitara, śpiew

Jakub Szuba – gitara

Szymek Uchto – perkusja

Próby zespołu odbywają się w soboty w godz. od 11.00 do 13.00

Działający przy Kazimierskim Ośrodku Kultury od 2011 roku zespół wokalno-instrumentalny „Na Ostatnią Chwilę” skupia przede wszystkim młodzież w wieku 14-23 lat z terenu Kazimierzy Wielkiej i okolic. Pierwszy program przygotowany przez grupę to "Missa Pagana” do tekstów Edwarda Stachury. Repertuar zespołu jest bardzo różny, od piosenek ludowych przedstawionych np. w programie pt. „Raz na ludowo”, poprzez rockowe brzmienia w cyklicznych programach „zaduszkowych”. Grupa sięga również do historii polskiej piosenki, w efekcie czego powstały autorskie programy z piosenkami z okresu międzywojennego oraz z lat 60-tych. Ulubioną formą działalności jest jednak poezja śpiewana. Na tym polu członkowie zespołu odnoszą liczne sukcesy w konkursach recytatorskich oraz wokalnych. 

Skład zespołu stanowi dziesięciu wokalistów i czterech instrumentalistów:

Ireneusz Górski – gitara

Robert Błaszczuk – gitara basowa

Piotr Dratwa – instrumenty klawiszowe

Bartek Górski – harmonijka ustna

Zespół wokalny „Gabułtowianki” powstał na okoliczność 50-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Gabułtowie.


Opiekunem artystycznym zespołu, który działa przy Kazimierskim Ośrodku Kultury od 2012 roku jest Ireneusz Górski. W skład zespołu wchodzi dwanaście pań, które swymi występami artystycznymi uświetniają imprezy okolicznościowe, festyny, dożynki itp., wykonując przede wszystkim utwory o tematyce ludowej.