Kazimierski festyn rodzinny

 

 

 

W niedzielne popołudnie, 25 maja w parku miejskim odbył się festyn rodzinny, zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka oraz Kazimierski Ośrodek Kultury.

Impreza plenerowa była połączeniem dwóch szczególnych okazji: „Dnia Matki” i obchodzonego po raz dwudziesty „Międzynarodowego Dnia Rodzin”, nad którym honorowym patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z Małżonką.
Mieszkańców gminy, którzy licznie przybyli do amfiteatru serdecznie powitał burmistrz Tadeusz Knopek i dyrektor KOK Agnieszka Styczeń. Burmistrz w pięknych słowach złożył życzenia wszystkim Mamom z okazji Ich święta.


„Z okazji Dnia Matki dla wszystkich Mam
składamy najserdeczniejsze Życzenia.
Za to, że pomagałyście nam przy pierwszym kroku,
za to, że zawsze stoicie przy naszym boku.
I za to, że tak bezgranicznie nas kochacie
i cały świat przed nami otwieracie.
Szanowne Mamy, niech ten wspaniały, uroczysty dzień
na zawsze Wasze troski odsunie w cień.
I niech się śmieje do Was świat
blaskiem szczęśliwych i wspaniałych lat.
Wszystkiego najlepszego!”
 
Życzenia Mamom śpiewająco składały dzieci. W specjalnym koncercie muzycznym wystąpiły maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Motylek”, instrumentaliści i soliści z kółka muzycznego z Kazimierskigo Ośrodka Kultury, młodzież ze średnich szkół: kazimierskiego Liceum Ogólnokształcącego i Niepublicznego Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Ze sceny odczytane zostały również życzenia nadesłane pocztą mailową, a ich adresatki otrzymały w prezencie piosenki wykonane na żywo przez młodych artystów.
Atrakcje przygotowane przez organizatorów i piękna pogoda sprawiły, że podczas festynu świetnie bawiły się zarówno dzieci jak i dorośli. Najmłodsi wielką frajdę miały podczas zabawy z dwójką sympatycznych klaunów, którzy wciągnęli do wspólnej rozrywki również rodziców. Dzieciaki tańczyły, malowały, tworzyły i „łapały” bańki mydlane, brały udział w konkursach z nagrodami. Dużym wzięciem cieszył się dmuchany zamek „Bajdocja” ze zjeżdżalnią, trampolina, kiermasz rękodzieła i stoiska handlowe. Na zakończenie imprezy do tańca przygrywał zespół muzyczny „Matrix”.