Kazimierscy „Wirtuozi Kultury 2022” nagrodzeni!

11 listopada, podczas obchodów Święta Niepodległości Kazimierski Ośrodek Kultury uhonorował osoby, które swym działaniem wpływały na rozwój i krzewienie kultury. W tym roku po raz pierwszy statuetką „Wirtuoz Kultury 2022” - w postaci klucza wiolinowego w kolorze złota, nagrodzone zostały trzy osoby. 

 

Statuetki i dyplomy wręczali: burmistrz Adam Bodzioch, starosta Jan Nowak i poseł na Sejm RP Czesław Siekierski. Oto nagrodzeni:

- Zbigniew Janik – kapelmistrz orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zięblicach,    którą prowadzi od 1983 roku do chwili obecnej. Wieloletni nauczyciel muzyki. Z powodzeniem prowadził chóry uczniowskie i pedagogiczne odnoszące sukcesy. Juror w wielu przeglądach i konkursach muzycznych.

- Stefan Jedynak – muzyk instrumentalista, który bierze udział w wielu wydarzeniach kulturalnych. Na przestrzeni ostatnich lat współpracował z wieloma zespołami a obecnie jest kierownikiem muzycznym zespołu „Kazimierscy Seniorzy”.

Pośmiertnie nagrodę przyznano śp. Krystynie Kwiecień - osobie o wielu talentach, współzałożycielce zespołu „Kazimierscy Seniorzy”, autorce tekstów piosenek. Jako przewodnicząca Klubu Seniora do ostatnich swych dni aktywnie działała w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Odeszła od nas we wrześniu br. Statuetkę „Wirtuoz Kultury 2022” odebrał jej syn Mariusz.