„Weekend z Łubieńskimi” w parku uświetniły występy artystyczne

Niedzielne wydarzenie, wpisujące się w ramy „Weekendu z Łubieńskim”, uświetnił program artystyczny, który poprowadziła Róża Dąbrowska z Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

 

Na scenie amfiteatru wystąpiło ponad czterystu wykonawców. Swoje talenty zaprezentowali: solistka Agata Zatorska, dzieci z kazimierskich przedszkoli: „Parkowe Skrzaty” i „Motylek”, uczniowie ze szkół podstawowych: nr 1 i nr 3 w Kazimierzy Wielkiej, w Kamieńczycach, w Wielgusie, dzieci ze „Szkoły Twórczej” w Cudzynowicach, grupy taneczne z Kazimierzy Wielkiej i Buska - Zdroju ze Studia Tańca i Trampolin Dance&Fit oraz zespół „Kazimierscy Seniorzy” z Klubu Seniora w Kazimierskim Ośrodku Kultury.

Ponadto, w antrakcie artystycznych popisów artystów, burmistrz Adam Bodzioch i Maciej Łubieński wręczyli dyplomy i nagrody laureatom Międzyszkolnego Konkursu pod nazwą „Śladami Rodu Łubieńskich”, zorganizowanego pod patronatem włodarza gminy przez Samorządową Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej.

Podczas imprezy publiczność mogła również skosztować pysznych smakołyków przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Donos, Słonowic i Wojciechowa, natomiast na stoisku pań z KGW w Dalechowicach i Kazimierskiego Ośrodka Kultury, prowadzona była akcja charytatywna  na rzecz dwójki malutkich dzieci z naszej gminy – Hani i jej młodszej siostrzyczki Marysi, które zmagają się z ciężką chorobą.