Kazimierski koncert życzeń dla Pań

8 marca w Świetlicy Środowiskowej działającej przy kazimierskiej bibliotece publicznej odbył się koncert dla Pań z okazji Ich święta. Tegoroczne święto miało – jak podkreślił w swym wystąpieniu burmistrz Kazimierzy Wielkiej Adam Bodzioch – charakter międzynarodowy, bowiem zbiegło się z przybyciem do miasta kilkudziesięciu uchodźców z Ukrainy – głównie kobiet i dzieci. Do nich głównie adresowane były życzenia od organizatorów koncertu: włodarza Miasta i Gminy Adama Bodziocha i dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury Czesława Kowalskiego. 

 

Burmistrz przypomniał, jak obchodzony był Dzień Kobiet na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci i życzył Paniom, by tegoroczne Ich święto było pogodne i szczęśliwe. Życzył wiele zdrowia, radości i aby gromadziły wokół siebie jak najwięcej życzliwych osób, po czym oficjalnie otworzył koncert.

Życzenia w imieniu własnym i pracowników złożył także Czesław Kowalski – dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Życzył Paniom przede wszystkim zdrowia, dużo szczęścia a mało zmartwień i aby mimo jeszcze trwającej pandemii, mimo wojny na Wschodzie, uśmiech zagościł na Ich twarzach.

W koncercie zaprezentowały się dwa zespoły działające przy Kazimierskim Ośrodku Kultury: „Kazimierscy Seniorzy oraz „Gabułtowianki”. W przerwach między piosenkami Sebastian Gaweł przekazywał i dedykował życzenia, jakie zgłaszane były wcześniej mailowo do KOK przez panów.

Po koncercie burmistrz Adam Bodzioch i wiceburmistrz Łukasz Maderak obdarowali wszystkie Panie uczestniczące w uroczystości wiosennymi, żółtymi tulipanami.

Organizatorzy dziękują Pani Grecie Dzikowskiej, dyrektorce Biblioteki Publicznej za udostępnienie świetlicy i pomoc przy organizacji tegorocznego Święta Kobiet.

Koncert transmitowany był „na żywo” przez Kazimierski Ośrodek Kultury na jego profilu społecznościowym facebook, dzięki czemu mógł być obejrzany w każdym zakątku globu.