Gminne obchody Dnia Kobiet w Kazimierzy Wielkiej

Panie z gminy Kazimierza Wielka świętowały Dzień Kobiet w niedzielne popołudnie, 8 marca br. na wyjątkowym koncercie w sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury. 

 

Publiczność, w pełnym przekroju wiekowym: od babć i mam po bardzo młode damy, serdecznie powitał dyrektor ośrodka Czesław Kowalski. Na początek złożył paniom gorące życzenia a potem wprawił je w radosny nastrój „sypiąc z rękawa” anegdotami o mężczyznach. Do życzeń dołączyli się także przedstawiciele władz samorządowych: burmistrz Adam Bodzioch i jego zastępca Łukasz Maderak, przewodniczący Rady Miejskiej Wacław Piwudzki oraz radny Rady Miejskiej Lucjan Małek. Był również słodki prezent od włodarza gminy – dwa okazałych rozmiarów pyszne torty o smaku czekoladowo – wiśniowym, które burmistrz sprawnie pokroił w asyście pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Plechowie: Grażyny Mierzwy i Władysławy Augustyńskiej. Ponadto, starosta kazimierski Jan Nowak wraz z najlepszymi życzeniami przekazał dla wszystkich pań piękny bukiet kwiatów z róż, tulipanów i goździków w kolorach czerwonych i żółtych, które wręczył paniom z Klubu Seniora z Kazimierskiego Ośrodka Kultury. W oficjalnej części imprezy dyrektor Czesław Kowalski zaprosił także na scenę obecnych na widowni panów, którzy w stworzonym ad hoc męskim chórku odśpiewali płci pięknej gromkie „Sto lat”. 

Niedzielny koncert, który z wdziękiem poprowadziła Róża Dąbrowska, zainaugurował zespół „Kazimierscy Seniorzy” z Klubu Seniora. Artyści, w barwnych strojach i przy muzyce „na żywo” wspaniale zaprezentowali się w programie o intrygującym tytule „W świecie kobiet, karuzela życia kręci się!”. Widowni bardzo podobały się piosenki ludowe w wykonaniu zespołu, a do roli bohatera utworu „Samotny leśny kwiat”, seniorki zaangażowały … radnego Lucjana Małka. Wielkie brawa seniorzy otrzymali za widowiskową prezentację „Orkiestr dętych”, okraszonej zabawnymi scenkami. Następnie, publiczność oklaskiwała kolejnego wykonawcę, a mianowicie popisy instrumentalne na harmonijce ustnej Kazimierza Kowalskiego. Piosenki na ludową nutę dominowały również podczas występu zespołu wokalno - folklorystyczno – ludowego ,,Gabułtowianki'', działającego przy Kazimierskim Ośrodku Kultury. Występ ośmiu wokalistek w pięknych strojach, które na finał zaśpiewały swoją autorską piosenkę „Dziewczyna z warkoczami”, zrobił na widzach ogromne wrażenie. Dla pań zaśpiewały także utalentowane dziewczęta z zespołu „Na ostatnią chwilę” z Kazimierskiego Ośrodka Kultury. W programie zatytułowanym „Przeboje wiecznie młode”, wystąpiły solistki Laura Gaweł i Gabrysia Stokłosa, natomiast w duecie zaśpiewały siostry Emilka i Nikola Kozioł. Ze sceny wybrzmiały m.in. takie utwory jak: „A kto się kocha w Tobie” z repertuaru Alicji Majewskiej czy „Ech, mała” Maryli Rodowicz, za których znakomite wykonanie wokalistki otrzymały gromkie brawa publiczności. Młodzieżowa grupa teatralna „Apropo” szlifująca swoje talenty aktorskie w Kazimierskim Ośrodku Kultury, pod kierunkiem Ewy Wiejachy, przygotowała specjalny program kabaretowy pod znamiennym tytułem "Samo życie". Młodzi aktorzy w krzywym zwierciadle przedstawili codzienne relacje damsko – męskie, czym rozbawili publiczność do łez. Na finał zagrał zespół muzyczny „Takt Dance”. Panowie: Szymon, Konrad i Marcin zagrali dla pań piosenki w rytmie disco, m.in. przebój „Przez Twe oczy zielone” oraz utwory na góralską nutę, w tym „Takiego Janicka”, i „Wolę górala”.

Przez czas trwania gminnych obchodów „Dnia Kobiet” prowadzona była zbiórka dla chorej Gabrysi Gorgoń. Pieniądze do puszek zbierały harcerki Laura Gaweł i Ola Żarnowiecka z 28. Buskiej Drużyny Wielopoziomowej „Żywioły” z Kazimierskiego Ośrodka Kultury.