Kazimierski Kiermasz Wielkanocny

„W żadnym sklepie ani supermarkecie takich wielkanocnych ozdób i ciast nie znajdziecie” - tym i podobnymi hasłami zachęcała podczas kiermaszu wielkanocnego do przedświątecznych zakupów mieszkańców Kazimierzy Wielkiej p.o. dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury Agnieszka Styczeń.

 

Impreza plenerowa odbyła się w sobotę 12 kwietnia, w przeddzień Niedzieli Palmowej, na placu przed budynkiem szpitala. Na barwnych stoiskach handlowych kazimierzanie mogli zakupić niepowtarzalne, ręcznie wykonane piękne ozdoby i dekoracje świąteczne, palmy, pisanki, kraszanki, stroiki, koszyczki, serwetki zrobione na szydełku, kartki z życzeniami i kwiaty wiosenne. Dużą popularnością wśród kupujących cieszyły się jajka wiejskie, zwłaszcza od kur zielononóżek, przysmak donoski, żurek zagórzycki, chrzan, miody, pyszne babeczki i baranki z ciasta do wielkanocnych koszyczków, mazurki i inne świąteczne wypieki. Kazimierzanie przez trzy godziny tłumnie odwiedzali kiermasz, który w stroju ludowym, z właściwą sobie energią i poczuciem humoru poprowadziła szefowa kazimierskiej kultury Agnieszka Styczeń. Wśród kupujących byli m.in. burmistrz Tadeusz Knopek z rodziną oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Kuliś. Burmistrz chętnie kupował kiermaszowe rękodzieło, składając przy okazji życzenia świąteczne.
W kiermaszu wzięło udział 18 wystawców z naszej gminy. Swoje produkty prezentowały m.in.: Koła Gospodyń Wiejskich z Donos, Sieradzic, Plechowa, Zagórzyc, Kazimierski Ośrodek Kultury, Rejonowe Koło Pszczelarzy, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kazimierzy Wielkiej i Cudzynowicach, Zespół Szkół Samorządowych w Wielgusie, Niepubliczne Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej, Warsztat Terapii Zajęciowej, Świetlica Opiekuńczo-Wychowacza, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy, Zespół Placówek Szkolno-Wychowaczo-Rewalidacyjnych
w Cudzynowicach, Kabaret „Kazimierzaki” z Kazimierzy Małej oraz osoby indywidualne.


Kiermasz zorganizowali:
Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka
Kazimierski Ośrodek Kultury