Kazimierski bal karnawałowy dla dzieci

Najmłodsi mieszkańcy kazimierskiej gminy ferie zimowe rozpoczęli kostiumowym balem karnawałowym pod hasłem „Postaw na rodzinę”.

 

W sobotnie popołudnie, 25 stycznia br. w hali Kazimierskiego Ośrodka Sportowego, dzieci oraz ich opiekunów serdecznie powitał i oficjalnego otwarcia siedemnastej edycji imprezy uroczyście dokonał dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Czesław Kowalski, życząc wszystkim wspaniałej i niezapomnianej zabawy. Jak na karnawał przystało, milusińscy przebrali się w piękne, kolorowe stroje i z wdziękiem wcielili się w postaci ze swoich ulubionych bajek i programów telewizyjnych. Dziecięcy bal poprowadzili profesjonalni animatorzy zabawy – klauni z Centrum Europy: Pipek & Psotka Show.
Dzieciaki ochoczo tańczyły z klaunami w rytm popularnych i lubianych przebojów, a w tanecznych pląsach towarzyszyły im Myszka Miki, Kubuś Puchatek i Minionek z … 28. Buskiej Drużyny Wielopoziomowej Związku Harcerstwa Polskiego „Żywioły”, działającej przy Kazimierskim Ośrodku Kultury. Podczas balu dziewczęta z drużyny harcerskiej ozdabiały dziecięce buźki kolorowymi tatuażami. Tradycyjnie, wielką furorę i radość wśród maluchów wywołał pokaz i „chwytanie” tysięcy baniek mydlanych w rytm piosenki „Bańkę łap”. A choć tegoroczne ferie rozpoczęły się w Kazimierzy Wielkiej bezśnieżnie, to na parkiecie hali sportowej białego puchu nie brakło, bowiem animatorzy uruchomili mini-armatkę śnieżną, która przypomniała, że mamy środek zimy. Olbrzymim wzięciem cieszył się skonstruowany przez Kazimierski Ośrodek Kultury refleksomierz, przed którym ustawiała się kolejka chętnych do sprawdzenia swej bystrości i szybkości. Z tej formy aktywności najchętniej korzystali przebywający na obozie sportowym młodzi piłkarze z miejscowości Węgrzce Wielkie (aglomeracja krakowska), którzy nie omieszkali skorzystać z zaproszenia na bal. Ponadto, dzieci mogły za darmo poszaleć na dwóch potężnych zamkach dmuchanych ze zjeżdżalnią, a na bezpłatnych stoiskach skosztować pysznej waty cukrowej. Po sali krążyła urocza Mikołajka, która wraz z klaunami częstowała uczestników zabawy słodyczami z wielkiego, wiklinowego kosza.

Zwieńczeniem dziecięcej imprezy były wybory Królowej i Króla Balu 2020. W konkursie liczył się nie tylko ładny i oryginalny kostium, ale przede wszystkim aktywność dzieci w zabawie. Podczas uroczystej koronacji – przy wystrzale confetti w kształcie złotych gwiazdek – królewskie korony i pokaźnych rozmiarów pluszaki otrzymali: przebrana za księżniczkę Bellę siedmioletnia Ola Janiga z Krakowa oraz sześcioletni Kuba Trzaska z Krzyszkowic - w stroju policjanta. Dopełnieniem ceremonii były gratulacje i gromkie brawa dla nagrodzonych oraz z gracją odtańczony przez królewską parę „Biały walczyk”.

Organizatorami Kostiumowego Balu Karnawałowego dla dzieci byli:
Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka
Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kazimierzy Wielkiej
Kazimierski Ośrodek Kultury
Kazimierski Ośrodek Sportowy