Powitanie wiosny w KOK

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to także tradycyjny „Dzień Wagarowicza”. Z tej okazji Kazimierski Ośrodek Kultury zorganizował dla uczniów pełen atrakcji program na powitanie najpiękniejszej z pór roku.

Ponad trzysta dzieci z siedmiu szkół podstawowych z naszej gminy obejrzało w sali widowiskowej interaktywne przedstawienie teatralne pt. „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Młodym widzom bardzo podobała się historia braci Jacka i Placka, opowiedziana przez profesjonalnych aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii „Art – Re” w Krakowie. Dzieci bawiły się znakomicie, biorąc aktywny udział w przedstawieniu i występując na scenie u boku aktorów. Najwięcej frajdy sprawił im taniec z postaciami towarzyszącymi głównym bohaterom, m.in. z osiołkiem czy pelikanem.
Po spektaklu, który miał charakter edukacyjny a jednocześnie był wspaniałą rozrywką, dyrektor Agnieszka Styczeń zaprosiła uczniów do wspólnej zabawy z dwójką klaunów - animatorkami z firmy „Juniorek” z Buska – Zdroju. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy ochoczo brali udział w licznych konkursach z nagrodami, w których musieli wykazać się nie tylko zręcznością, ale także umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi.
Roześmiane buzie dzieciaków świadczyły najlepiej o zadowoleniu z oryginalnej formy spędzenia „Dnia Wagarowicza” w Kazimierskim Ośrodku Kultury.