Święto Kazimierzy Wielkiej

Tegoroczne „XIII Międzynarodowe Dni Kazimierzy Wielkiej” odbyły się z w roku jubileuszu 60. lecia nadania Kazimierzy praw miejskich.

W sobotę, 20 lipca br. na stadionie MLKS „Sparta”, podczas festynu rodzinnego pn. „Odleć z nami, nie z narkotykami”, miały miejsce występy artystyczne zespołów amatorskich oraz gwiazd estrady. Uroczystego otwarcia imprezy plenerowej, przy dźwiękach hejnału Kazimierzy Wielkiej dokonał burmistrz Adam Bodzioch. Potem na scenie królowała muzyka. Na początek, w popołudniowym bloku wspólny program zaprezentowali goście ze Skarżyska – Kamiennej: Zespół Pieśni i Tańca „ Skarżysko” oraz zespół „Perły z Lamusa” ze Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działające przy tamtejszym Miejskim Centrum Kultury. Kolejnymi wykonawcami był Klub Seniora i zespół wokalny folklorystyczno - ludowy „Gabułtowianki” z Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Międzynarodowym akcentem na kazimierskiej scenie był występ zespołu dziecięcego „Wesołe Hudaki” z Buczacza na Ukrainie. Wieczorem, w roli gwiazd koncertu wystąpiły popularne zespoły: "ABBA Cover Show", "Power Play" i na finał ponadgodzinna porcja niezwykle dynamicznej muzyki bazującej na folklorze góralskim, czyli zespół "Baciary". Po północy na scenie pojawił się miejscowy zespół "Balans", przy muzyce którego uczestnicy „Dni Kazimierzy Wielkiej” bawili się na zabawie tanecznej. Oprócz energetycznych koncertów dla fanów muzyki, które poprowadziła Justyna Odon z Kazimierskiego Ośrodka Kultury, na uczestników imprezy czekało wiele innych atrakcji. Na murawie stadionu były stoiska wystawowe instytucji i fundacji charytatywnych, stoiska gastronomiczne, stoiska z zabawkami i wielkie wesołe miasteczko. Dzieciaki bawiły się m.in. na dmuchanych zjeżdżalniach, karuzelach, skakały na trampolinach z bungee. Ponadto, najmłodszych zabawiała para klaunów z Centrum Europy.
Organizatorami „XIII Międzynarodowych Dni Kazimierzy Wielkiej” był Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka oraz Kazimierski Ośrodek Kultury.
Serdeczne podziękowania składamy sponsorom, którzy finansowo wsparli organizację imprezy, tj.:
- Bank Spółdzielczy w Kielcach – Oddział w Kazimierzy Wielkiej
- BNP Paribas Bank Polska S.A. – Oddział w Kazimierzy Wielkiej
- PSB „Mrówka” w Kazimierzy Wielkiej
- Związek Międzygminny „Nidzica” w Kazimierzy Wielkiej
- Przychodnia Weterynaryjna „Boma” w Odonowie
- Przychodnia Weterynaryjna „Wojas” w Odonowie
- Piekarnia „U Ochenduszków” w Kazimierzy Wielkiej
- Firma Handlowo-Usługowa „CHAMEX” w Kazimierzy Wielkiej