Koncert pt. „Być kobietą ...” - dla Pań w dniu Ich święta

W niedzielę, 9 marca ponad czterysta osób obejrzało koncert, jaki odbył się z okazji „Dnia Kobiet” w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Publiczność powitał Tadeusz Knopek Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, który następnie złożył Paniom serdeczne życzenia.

Imprezę poprowadziły z właściwym sobie wdziękiem: Agnieszka Styczeń dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Beata Niebylicka nauczycielka z kazimierskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Agnieszka Możdżeń.
Koncert zatytułowany „Być kobietą” obfitował w szereg atrakcji artystycznych. Jedną z nich były występy przedszkolaków - osiemnastu maluchów z Niepublicznego Przedszkola „Motylek” oraz ponad stuosobowej grupy dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego „Parkowe Skrzaty”. W programach najmłodszych znalazły się wiersze, piosenki i tańce. Wszystkie przedszkolaki zachwyciły widzów pięknie wykonanymi prezentacjami oraz barwnymi strojami, za co otrzymali gromkie brawa.
Gwiazdą niedzielnej imprezy był męski kwartet wokalny „Dolces Pueris” czyli „Słodkie Chłopaki” z Częstochowy w składzie: Zbigniew Rogoziński – I tenor, Jarosław Łyczba – II tenor, Tadeusz Dudek – baryton i Marek Wojtal – bas.
W repertuarze artystów, którym akompaniowała na pianinie Wanda Dudek-Kołodziejczyk z częstochowskiej Filharmonii, znalazły się przede wszystkim polskie piosenki z okresu międzywojennego, przeboje zagranicznych gwiazd estrady, jak również arie operowe.
Tytułowy utwór koncertu – „Być kobietą” – wykonała Beata Niebylicka, która zaśpiewała także „Małego księcia” w stworzonym ad hoc duecie z burmistrzem Tadeuszem Knopek.
Podczas imprezy odczytane zostały życzenia, jakie panowie pocztą e-mailową nadesłali specjalnie na koncert życzeń. Adresatki otrzymywały w prezencie piosenki wykonane na żywo przez kwartet Dolces Pueris. Były również życzenia wierszowane - niektóre o humorystycznym zabarwieniu - dedykowane paniom z różnych grup zawodowych, specjalnie napisane przez Emilię Molską - emerytowaną polonistkę z Liceum Ogólnokształcącego.
Dla pań swoje prezentacje dedykowali także młodzi artyści z kółka muzycznego z Kazimierskiego Ośrodka Kultury: instrumentalista Tomek Chabinka i wokalistki Martyna Bugaj oraz  Klaudia Kobus. Niepubliczne Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej reprezentowała solistka Karolina Mastyna. Kabaret „Kazimierzaki” z Kazimierzy Małej znanymi skeczami rozbawił widzów do łez.
Znakomicie udał się pokaz mody damskiej zorganizowany przez kazimierski sklep „Pasja” pani Elżbiety Trepka. Jedenaście dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowało wiosenną kolekcję m.in. codziennych strojów młodzieżowych, eleganckich płaszczy i wieczorowych sukienek. W podziękowaniu za super pokaz, burmistrz Tadeusz Knopek wręczył wszystkim uroczym modelkom tulipany.
Dodatkową atrakcją było stoisko z rękodziełem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Donosach, na którym można było zakupić biżuterię oraz okolicznościowe kartki.
W przerwie kilkugodzinnego koncertu - w foyer - wszystkim gościom serwowano kawę i ciasto ufundowane przez włodarza gminy.
Niedzielną imprezę zakończył występ młodzieżowego zespołu muzycznego „Disco Stars” z Kazimierzy Małej.
Miłym akcentem było wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursów walentynkowych przez burmistrza Tadeusza Knopek w asyście Agnieszki Styczeń.