Udane obchody Dnia Dziecka w Wojciechowie

Kiedy zbliża się czerwiec - obok świetlicy w Wojciechowie zaczyna być gwarno i głośno, a wokół niej panuje duży ruch. Spowodowane jest to - jak co roku - obchodami Dnia Dziecka.

Także i w tym roku było podobnie, bowiem radny miejski Jacek Koziński wraz z przyjaciółmi poczynił przygotowania, by móc przyjąć wszystkie dzieci i osoby dorosłe, które zechcą w tych obchodach uczestniczyć. Kierując się starym porzekadłem „czym chata bogata”, gospodarze postanowili jak najlepiej ugościć odwiedzających świetlicę w Wojciechowie. Przez cały czas trwania kilkugodzinnej imprezy dzieciaki mogły szaleć na profesjonalnej zjeżdżalni, zajadać się do woli watą cukrową i popcornem, które serwowali pracownicy Kazimierskiego Ośrodka Kultury z dyrektorem Czesławem Kowalskim na czele. Kiedy na zjeżdżalni hasały dzieci, starsi uczestnicy pikniku degustowali smakołyki, jakie dla nich przygotowano. A było w czym wybierać. Wspaniałe pieczone kiełbaski, udka, smalczyk z wiejskim chlebem, ogórki kiszone  czy też kaszanka z cebulą robiły furorę i znikały szybko ze stołów. Dla smakoszy czegoś słodszego były lody, ciasto, cukierki - ale także chipsy, paluszki i duży wybór napojów chłodzących i gorących. Jako, że w tym dniu było także Święto Matki, radny obdarował każdą mamuśkę prezentem, po skosztowaniu którego chętniej ”garnęła się” do zabawy. Organizatorzy postanowili dodatkowo uatrakcyjnić tegoroczne obchody i zaprosili na nie koniki huculskie ze stadniny Marka Biernata z pełną, profesjonalną obsługą. Był więc dyrektor sportowy Krzysztof Kumor wraz z instruktorami. Kolejna atrakcja pikniku, to konie ... mechaniczne na dwóch kołach, czyli popularna grupa motocyklowa „Sfora” z Robertem Jaworskim na czele, na swych wypieszczonych, lśniących w słońcu „ryczących potworach” harley’ach, hondach i yamahach, od widoku których dzieci dostawały zawrotu głowy. Po kilkugodzinnej, wspaniałej zabawie nadszedł czas powrotu do domu. Ale radny Jacek Koziński znów zaskoczył hojnością i każde dziecko na pożegnanie otrzymało paczkę ze słodkościami i zabawkami. Zaprosił też do lokalnej „strefy kibica” w świetlicy na wspólne oglądanie rozpoczynającego się właśnie 26 maja br. finału Ligi Mistrzów Real Madryt – Liverpool.
Radny pragnie złożyć szczególne podziękowania dla sponsorów uroczystości: Mariusza Żurka, Grzegorza  Biela, Kamila Jelonkiewicza, Mariusza Gącika, Arkadiusza Rzepki, Łukasza Sokołowskiego, Marcina Kwietnia, Krzysztofa Stoczkiewicza, piekarniom „Opatowiec” i „dr Żurek” w Odonowie, firmom Max Electro i  Paleo, domowi weselnemu „Nad Stawem” oraz Kazimierskiemu Ośrodkowi Kultury.