Koncertowo, z humorem i na słodko – tak panie świętowały w KOK

Panie z gminy Kazimierza Wielka świętowały Dzień Kobiet w niedzielne popołudnie, 11 marca br. na wyjątkowym koncercie w sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Publiczność, w pełnym przekroju wiekowym: od babć i mam po bardzo młode damy, serdecznie powitał dyrektor ośrodka Czesław Kowalski, który życzył kobietom „zdrowia, szczęścia, radości, pomyślności i przede wszystkim dużo uśmiechu na co dzień”. Przekonywał panie, że „nie fryzura i make up są ważne, ale uśmiech, który czyni kobietę piękną”. Burmistrz Adam Bodzioch życzył paniom, „aby były szczęśliwe, bo człowiek szczęśliwy uśmiecha się, jest zdrowy i zadowolony z realizacji swoich obowiązków i planów. Życzę, abyście panie spotykały na swojej drodze tylko samych życzliwych ludzi, bo w dzisiejszych czasach ta życzliwość jest nam wszystkim potrzebna, a paniom szczególnie”. Uzupełnieniem życzeń był słodki prezent od włodarza gminy - pyszny, piętrowy tort o smaku waniliowym, który sprawnie - tak, aby nikomu nie brakło - pokroiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Plechowie.
Koncert dla płci pięknej, który poprowadziła Agnieszka Styczeń z kazimierskiego ratusza, zainaugurowała młodzieżowa grupa teatralna „Apropo” z Kazimierskiego Ośrodka Kultury, która pod kierunkiem Ewy Wiejachy przygotowała specjalny program kabaretowy pt. „Ach, te baby”. Młodzi aktorzy w zabawnych skeczach przedstawiali codzienne relacje damsko-męskie. Publiczność do łez rozbawili nowoczesną interpretacją „Romea i Julii”, do której ad hoc, jako jedną z aktorek zaangażowali m.in. Zofię Nocoń, skarbnika z Urzędu Miasta i Gminy.

W recitalu z dedykacją „Tylko dla Pań”, na estradzie zaprezentował się chór seniorów z Klubu Seniora, działający w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Przy wielkim aplauzie publiczności seniorzy zaśpiewali biesiadne i ludowe piosenki oraz własny utwór do melodii „Ślemy bukiecik z róż”. Życzenia w imieniu Klubu złożył paniom Józef Grzęda, znany jako długoletni trębacz w zespole Gorzkowianie, który na niedzielnym koncercie zabłysnął także jako utalentowany poeta. Z okazji „Dnia kobiet” przedstawił autorski i bardzo humorystyczny wiersz pt. „Śniadanie dla żony do łóżka”.

W programie „Kobiety górą”, wystąpił wspaniały duet: Martyna Bugaj i Miłosz Nawrot ze Szkoły Podstawowej w Wielgusie. Sceniczne popisy uczniów, w tym zabawne scenki kabaretowe, wokalny talent solistki i grę Miłosza na saksofonie, publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Gwiazdą kazimierskiego koncertu był zespół „Duo – Live” z Muszyny. W repertuarze Marka Klimczaka i Krzysztofa Kubiesy znalazły się piosenki na góralską nutę, jak również popularne szlagiery z damskimi imionami w tytule. Znane piosenki wraz z muzykami śpiewała cała sala, a kilka najmłodszych dziewczynek, zachęconych przez zespół, żywiołowo zatańczyło na scenie.