Kazimierskie dzieciaki szalały na balu karnawałowym.

Najmłodsi mieszkańcy kazimierskiej gminy ferie zimowe zainaugurowali w sobotę,10 lutego br. karnawałową imprezą w hali Kazimierskiego Ośrodka Sportowego.

 

Wszystkich przybyłych, w imieniu organizatorów serdecznie powitał i oficjalnego otwarcia jubileuszowej, piętnastej edycji kostiumowego balu dla dzieci uroczyście dokonał dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Czesław Kowalski, życząc im wspaniałej i niezapomnianej zabawy. Na parkiecie hali, zamienionej tego dnia w wielką salę balową, dzieci w barwnych i fantazyjnych strojach, przebrane za postaci z ulubionych bajek i programów telewizyjnych, bawiły się znakomicie. Jak co roku, królowały małe księżniczki i wróżki w pięknych sukniach, ale mogliśmy podziwiać także motylki, pszczółki, kotki, Czerwonego Kapturka i klauna. Chłopcy prezentowali się jako waleczni supermani, kowboje, Indianie, piraci, strażacy, policjanci czy zwierzaczki.

Karnawałową zabawę poprowadziły animatorki – w roli damy dworu wystąpiła Ewa Wojciechowska z Kazimierskigo Ośrodka Kultury, natomiast w postać Szeherezady wcieliła się Agnieszka Styczeń z kazimierskiego ratusza. Milusińscy ochoczo tańczyli z wodzirejkami w rytm popularnych i lubianych przebojów, a w tanecznych pląsach towarzyszyły dzieciom Myszka Miki i Kubuś Puchatek, którzy ponadto z wielkiego kosza częstowali dzieciaki słodyczami.

Tradycyjnie, wielką furorę i radość wśród maluchów wywołał pokaz i „chwytanie” tysięcy baniek mydlanych w rytm piosenki „Bańkę łap”. Animatorzy zabaw zręcznościowych brali udział w licznych konkursach prowadzonych przez chłopców z 28. Buskiej Drużyny Wielopoziomowej Związku Harcerstwa Polskiego „Żywioły”, działającej przy Kazimierskim Ośrodku Kultury. Podczas balu dziewczęta z drużyny harcerskiej ozdabiały dziecięce buźki i rączki kolorowymi tatuażami. Ponadto, dzieci mogły za darmo poszaleć na potężnym zamku dmuchanym ze zjeżdżalnią, poskakać na trampolinie oraz skosztować pysznej waty cukrowej.

Zwieńczeniem dziecięcej imprezy były wybory Królowej i Króla Balu 2018. W konkursie liczył się nie tylko ładny i oryginalny kostium, ale również aktywność dzieci w zabawie. Podczas uroczystej koronacji – przy wystrzale kolorowych confetti – królewskie korony i pokaźnych rozmiarów pluszaki z rąk wiceburmistrza Łukasza Maderka otrzymali ośmioletnia mikołajka Oliwia Wilk z Kazimierzy Wielkiej i pięcioletni strażak Staś Lubera z Podolan. Dopełnieniem ceremonii były gratulacje i gromkie brawa dla zwycięzców oraz z gracją zatańczony przez nich królewski walczyk.
Organizatorami karnawałowego balu byli: Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Kazimierski Ośrodek Kultury oraz Kazimierski Ośrodek Sportowy.