Kazimierski „Mocarz” na bis

Mocarz” - dramatyczny spektakl w wykonaniu grupy teatralnej “APROPO” z Kazimierskiego Ośrodka Kultury, którego premiera odbyła się w czerwcu 2017 roku, po raz kolejny został wystawiony w piątek, 15 grudnia.

Historię wielkiego dramatu młodego człowieka zafascynowanego bronią palną, młodzi aktorzy zadedykowali ofiarom przemocy i agresji w szkołach. Inspiracją do powstania kazimierskiego „Mocarza” stały się wydarzenia, jakie miały miejsce w szkole średniej w Stanach Zjednoczonych. Dwoje nastolatków zastrzeliło wtedy z broni palnej trzynastu swoich rówieśników, polując na nich jak na zwierzęta.
Przedstawienie, według własnego scenariusza, wyreżyserowała Ewa Wiejacha -
pedagog, instruktor teatralny i ekspert ogólnopolskiego programu profilaktycznego PaT.
Głównym bohaterem przedstawienia był Igor – nieśmiały nastolatek porzucony przez dziewczynę i wyśmiewany przez kolegów. Chłopak z obniżonym poczuciem wartości, którego nie rozumieją również rodzice, „Mocarzem” staje się po zażyciu dopalaczy, które dają mu pozorną siłę. W finale spektaklu - prowadzi to do tragedii. Sfrustrowany nastolatek, chcąc udowodnić sobie i światu, że jest "kimś", sięga po broń i z zimną krwią zabija swoich rówieśników.
Poruszającą sztukę obejrzeli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, którzy nagrodzili aktorów burzliwymi oklaskami.