W Kazimierskim Ośrodku Kultury pierwszaki bawiły się z jeżem Edkiem

W poniedziałkowy poranek, 6 listopada 2017 r. w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbyła się piętnasta edycja akcji "Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły".

Imprezę zorganizowało "Echo Dnia" a patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Adam Bodzioch. W sali widowiskowej około 300 pierwszoklasistów z niemal wszystkich szkół podstawowych z całego powiatu kazimierskiego w imieniu burmistrza powitał jego zastępca Łukasz Maderak. Imprezę poprowadził Najsłynniejszy Pierwszak Świata, czyli Wojtek Stachurski, który wcielił się w postać Profesora Bomby. Na scenie towarzyszył mu ogromny jeż Edek – słynna maskotka „Echa Dnia” z długimi i ostrymi kolcami na grzbiecie. Niesforny zwierzak śpiewał, tańczył i psocił - a pierwszaki na widowni dopingowały mu brawami i zaśmiewały się do łez z dowcipnego zachowania jeża. Piosenki z morałami, dotyczące zdrowego odżywiania i bezpieczeństwa, razem z Edkiem śpiewała cała widownia.

Był czas na zabawę i mnóstwo muzyki, ale był też czas na edukację. Pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Kazimierzy Wielkiej zaprezentowali maluchom ciekawy spektakl o intrygującym tytule "W KRUSikowie - przygody pszczółki KRUSzynki i trzmiela OKRUSzka”. Ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa z najmłodszymi przeprowadził kierownik kazimierskiego KRUS – Adrian Ścipiór. Interesujące prelekcje o szeroko pojętym bezpieczeństwie specjalnie dla pierwszoklasistów przygotowali mł. asp. Sławomir Fudala z Komendy Powiatowej Policji oraz st. kpt. inż. Krzysztof Jach z Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej. Ekipie strażaków towarzyszył strażak „kosmita” w srebrnym kombinezonie, który wzbudził duży zachwyt wśród dzieciaków.

Doskonałą wiedzą o bezpieczeństwie maluchy wykazały się podczas wielkiego testu na scenie. Na zadawane pytania dzieci odpowiadały znakomicie. Wszystkie zdały egzamin na szóstkę i otrzymały nagrody, które wręczyły im urocze pszczółki z KRUSikowa. Po zakończeniu spotkania każda klasa pierwszaków razem ze swoją wychowawczynią zapozowała do wspólnego zdjęcia.