Kazimierzanie bawili się z Radiem Kielce

W sobotnie popołudnie, 5 sierpnia br. kazimierzanie bawili się w parku miejskim na „Potańcówce z Radiem Kielce”. Ze sceny amfiteatru rozbrzmiewała głównie muzyka ludowa, w rytm której tańczyły dzieci, młodzież i dorośli.

 

Imprezę rozpoczął zespół wokalny „Gabułtowianki” działający przy Kazimierskim Ośrodku Kultury. Później do tańca przygrywała Kapela Bielińska z wokalistką Agatą Sałatą. Na scenie wystąpiła pierwsza dama świętokrzyskiego kabaretu - Genowefa Pigwa z Napierstkowa, która swoim programem rozbawiła publiczność. W „Potańcówce z Radiem Kielce” udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Adam Bodzioch wraz ze swoim zastępcą Łukaszem Maderakiem oraz szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec.

 

Podczas imprezy na stoiskach Radia Kielce i TVP 3 Kielce każdy mógł za darmo otrzymać kolorowe baloniki z logo stacji. Widzowie, a szczególnie najmłodsi byli pod wielkim wrażeniem prezentującego szeroki wachlarz sztuczek mima, z którym również chętnie tańczyli.

 

Dla wszystkich uczestników potańcówki była także kulinarna niespodzianka. Ponad pięćset kanapek – chleba z pysznym, domowym smalcem i kiszonymi ogórkami przygotowały panie Wiesława Rak z Donos i Elżbieta Woźniak z Wojciechowa.