Karnawałowe balowanie na początek ferii

 

Już po raz czternasty w hali sportowej przy ulicy Kościuszki odbył się kostiumowy bal karnawałowy dla dzieci. W sobotę, 28 stycznia br. na dziecięcym balu pod hasłem „Postaw na rodzinę”, zorganizowanym na samym początku ferii zimowych, bawiły się całe rodziny.

 

Małych gości i ich opiekunów serdecznie powitał dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Czesław Kowalski a oficjalnego otwarcia imprezy dokonał burmistrz Adam Bodzioch, który życzył wszystkim wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

 

Jak co roku, dzieci przebrały się za postacie z ulubionych bajek i wspaniale bawiły się na balu, z dumą prezentując się publiczności w barwnych i fantazyjnych strojach. Dziewczynki ubrane były w piękne, balowe suknie księżniczek, dam dworu i wróżek. Były także biedronki, motylki, kotki, żabki, Czerwony Kapturek, Myszka Miki, klaun a nawet czarownice. Wśród chłopców przeważali ulubieni bohaterowie kreskówek: waleczni Supermani, Batmani, wojownicze żółwie Ninja oraz policjanci, bałwanki, małpki, diabełki, piraci i pająki.

 

Karnawałową zabawę poprowadziły animatorki z Kazimierskiego Ośrodka Kultury. W rolę królowej Elzy, bohaterki z animowanego filmu „Kraina lodu” wcieliła się Agnieszka Styczeń. Wielką sympatię dzieci zdobyła tego dnia … super czarownica, którą była Ewa Wojciechowska. Wodzirejki wspaniale zagrzewały dzieci do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych w rytm skocznej muzyki. W tym roku dzieciaki z radością bawiły się przy przebojach takich jak „Mam tę moc”, chociaż nie zabrakło tradycyjnych kaczuszek, lambady czy Jedzie pociąg z daleka…W tanecznych pląsach milusińskim towarzyszyła Myszka Miki i Kubuś Puchatek hojnie częstując na prawo i lewo słodyczami.

Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu był pokaz baniek mydlanych i liczne konkursy zręcznościowe, w tym kręcenie hula-hoop, skakanie na skakankach czy drużynowy slalom na „konikach”. Dużą popularnością tego dnia cieszyły się kolorowe tatuaże. Dziewczęta z drużyny harcerskiej z Kazimierskiego Ośrodka Kultury z wielką precyzją ozdabiały dziecięce buźki i rączki m.in. serduszkami, kwiatkami i zwierzątkami. Ponadto, dzieci mogły za darmo poszaleć na potężnym zamku dmuchanym ze zjeżdżalnią oraz poskakać na trampolinie a animatorzy słodkości skosztować pysznej waty cukrowej.

 

Zwieńczeniem karnawałowych harców były wybory Królowej i Króla Balu 2017. Te zaszczytne tytuły otrzymali: sześcioletnia Zuzia Ciochoń – urocza wróżka z Odonowa oraz pięcioletni Filip Rokita – policjant z Sieradzic. Uroczystej koronacji pary królewskiej dokonały animatorki balu, które serdecznie pogratulowały zwycięzcom i wręczyły maluchom w nagrodę pokaźnych rozmiarów pluszaki. Na finał królewska para z gracją zatańczyła „Białego walczyka”.

 

Tradycyjnie, organizatorami balu byli: Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Kazimierski Ośrodek Kultury i Kazimierski Ośrodek Sportowy.

 

W tym roku organizację imprezy finansowo hojnie wsparli sponsorzy: Związek Międzygminny "Nidzica" w Kazimierzy Wielkiej, Firma Remontowo-Budowlana Ryszarda Czajki z Królewic oraz Firma Remontowo-Budowlana Mariusza Gącika z Kazimierzy Wielkiej.