Lokalni twórcy czytali autorskie utwory

W Kazimierskim Ośrodku Kultury w Klubie Seniora w miesiącu grudniu odbyła się kolejna impreza pn." Rymarze, rymokleci, rymopisowie - czyli lokalni twórcy czytają swoje utwory”.

 

W spotkaniu udział wzięli nie tylko seniorzy, ale specjalnie na tę okazję zaproszone osoby, które rymują, piszą wiersze, wierszyki, ale ich nie publikują. Wyjątkiem w tym gronie był Zdzisław Kuliś z Donos – poeta regionalny z dorobkiem wydawniczym.

W poetyckim spotkaniu udział wzięli: Emilia Molska, Beata Kubiec, Małgorzata Piotrowska, Bożena Piwudzka, Barbara Libertowska i Zdzisława Antos. Uczestnicy czytali swoje utwory, odpowiadali na pytania i dzielili się wrażeniami. Spotkanie upłynęło w niezykle serdecznej atmosferze, a jego niepowtarzalny klimat podkreślała piękna dekoracja ze specjalnym miejscem przeznaczonym dla czytającego – prezentującego swoje utwory.  

Mieczysław Hil ubogacilł program wybranymi fragmentami tekstów znanych polskich poetów. Rymowanki – piosenki Emilii Molskiej, stanowiły przerywniki poetyckiego programu. Wszyscy uczestnicy przyznali, że odpowiada im wyznanie zawarte w refrenie jednej z piosenek Emilii Molskiej.

"Tyle masz lat

ile w tobie jest zdrowia i sił,

tyle masz lat

ile chęci pragnienia byś żył.

Tyle masz lat

ile w tobie miłości do ludzi, dobrych przyjaciół

co przyjdą cię zbudzić, gdy tracisz do życia chęć".

Na zakończenie spotkania seniorzy przekazywali sobie wzajemnie  życzenia świąteczno – noworoczne. Ostatnie w 2016 roku spotkanie w Klubie Seniora, które poprowadziła Agnieszka Styczeń z  Kazimierkiego Ośrodka Kultury, było bardzo udane.