„Choinka pod choinkę” - akcja charytatywna Radia Kielce

„Choinka pod choinkę” - pod takim hasłem przebiegała przedświąteczna akcja charytatywna, zorganizowana przez Radio Kielce. Celem przedsięwzięcia była licytacja pięciu drzewek bożonarodzeniowych, przekazanych przez miasta, w których znajdują się terenowe oddziały radia, tj. Kazimierzę Wielką, Sandomierz, Ostrowiec, Starachowice i Jędrzejów. Pieniądze uzyskane z licytacji przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego samochodu do przewożenia chorych, dla hospicjum stacjonarnego im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Mieszkańcy gminy Kazimierza Wielka i miejscowości z ościennych gmin z wielkim sercem przyłączyli się do akcji. Żywe drzewko, podarowane przez Kazimierski Ośrodek Kultury, w kilka godzin zamieniło się w ociekający od najróżniejszych ozdób symbol Świąt Bożego Narodzenia.

Władze samorządowe gminy, przedszkola, szkoły, instytucje, placówki, stowarzyszenia i indywidualni mieszkańcy przyozdobili świąteczne drzewko barwnymi i oryginalnymi, ręcznie wykonanymi ozdobami. Ponadto, pod świąteczne drzewko podarowali wiele prezentów. Największe wrażenie robiła podświetlana, metrowej średnicy Sorbobombka, wykonana na metalowej, spawanej konstrukcji przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. Nazwa tej okazałej bombki pochodzi od "Sorbony" - nazwy używanej potocznie przez młodzież w stosunku do skalbmierskiej szkoły.

W poniedziałek, 12 grudnia br. akcję rozpoczęła licytacja świątecznej choinki z Kazimierzy Wielkiej. Podczas licytacji na antenie Radia Kielce uzbierano kwotę 4100 złotych. Choinkę za 3100 zł wylicytował pan Radosław, natomiast dodatkowy 1000 zł zadeklarował pan Grzegorz. Wartość podarowanych prezentów pod kazimierską choinką wyniosła niemal dwa tysiące zł.

Relację z przebiegu licytacji kazimierskiej choinki można obejrzeć na stronie Radia Kielce