Święty Mikołaj z wizytą w Kazimierskim Ośrodku Kultury

Z okazji dnia Świętego Mikołaja Kazimierski Ośrodek Kultury zaprosił dzieci na „Mikołajkowe spotkanie z bajką”. W piątkowy poranek, 2 grudnia w sali widowiskowej gościliśmy najmłodszych uczniów szkół podstawowych z kazimierskiej „jedynki”, Cudzynowic, Wielgusa, Topoli, Dobiesławic, Koszyc oraz Punktu Przedszkolnego z Chrobrza.

 

W ramach imprezy dzieci obejrzały dwa interaktywne spektakle teatralne wystawione w formie kukiełkowej, którą mali widzowie dziś mają rzadką okazję oglądać. Bajki: „Szewczyk Dratewka” oraz „Czerwony Kapturek”, przygotowane zostały przez działający w kazimierskim ośrodku Teatrzyk Kukiełkowy „Ewa”. Postaciom z bajek głosów swych użyczyli młodzi aktorzy z kółka teatralnego „Apropo” z Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Inscenizacje, oparte na podstawie klasycznych scenariuszy znanych i lubianych przez dzieci baśni, zostały przedstawione w wersji niekonwencjonalnej, z udziałem nowych postaci. Spektakle na tle ręcznie malowanej scenografii, wzbogacone dziecięcymi piosenkami i barwnymi efektami świetlnymi, a przede wszystkim nietypowi aktorzy - prawie metrowej wysokości kukiełki w pięknych strojach, przeniosły małych widzów w baśniowy świat, który dostarczył im wielu emocji i wrażeń. Dziecięca publiczność z wielkim zainteresowaniem śledziła losy tytułowych bohaterów i bardzo szybko dała się emocjonalnie wciągnąć w akcje bajek poprzez dialog z uroczymi kukiełkami i wspólny śpiew.

W czasie przerwy między przedstawieniami najmłodsi spotkali się z wyjątkowym gościem, który przyjechał na specjalne zaproszenie dyrektora Czesława Kowalskiego. Dzieciaki z wielką radością powitały burzliwymi oklaskami Świętego Mikołaja z wielkim workiem słodyczy. Pogawędka i wspólny śpiew piosenek ze Świętym Mikołajem sprawił dzieciom mnóstwo frajdy a na dziecięcych buziach nieustannie malował się uśmiech. Wszystkie dzieci ochoczo brały udział w quizie z wiedzy o świętym z Laponii i prześcigały się w prawidłowych odpowiedziach. Na zakończenie mikołajkowej imprezy każde dziecko otrzymało słodki upominek od Świętego Mikołaja, który mimo czekającej go jeszcze długiej i wyczerpującej wędrówki znalazł czas, aby z każdą grupą szkolną zapozować do pamiątkowego zdjęcia.