Solistki z Kazimierskiego Ośrodka Kultury zdominowały podium "Talentu Kazimierskiego 2016"

W poniedziałkowy wieczór, 21 października br. w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbył się finał show "Talent Kazimierski 2016", zorganizowany przez redakcję "Echa Dnia".

Na scenie zaprezentowała się dwunastka młodych artystów, którzy na castingu 5 października  zostali wyłonieni spośród 22 wykonawców. Uczestników ponownie oceniało profesjonalne jury: Kamila Drezno, Łukasz Sobieraj i Krzysztof Kubalski.

Głosami jurorów i czytelników "Echa Dnia" na podium znalazły się uczennice Publicznego Gimnazjum Samorządowego w Kazimierzy Wielkiej, które swój talent od lat szlifują w Kazimierskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem instruktora muzycznego Ireneusza Górskiego.

Pierwsze miejsce i miano "Talentu Kazimierskiego" piosenką Meghan Trainor - "Like I'm Gonna Lose You" wyśpiewała trzynastoletnia Natalia Przytuła. Urocza solistka wystąpi 25 listopada br. w półfinale show "Talent Świętokrzyski" w Kieleckim Centrum Kultury. Trzecie miejsce zajęła rówieśniczka Natalki - Gabriela Żulichowska. Piosenką pt. "Delikatnie jak wiatr" wywalczyła awans do ćwierćfinału show, podobnie jak zespół "Odo Kolektyw" z Odonowa, który w składzie: Agnieszka Gruszka, Jurek Postawka oraz bracia Igor i Oskar Kwaśnińscy" wykonaniem autorskiej piosenki pt. "Prosto w serce" zajął drugie miejsce.

Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali czeki pieniężne o wartości 600, 400 i 200 zł, które w imieniu sponsora wręczył dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Czesław Kowalski. Ponadto, tzw. dzikie karty od jurorów, umożliwiające występ w ćwierćfinale otrzymali: Dawid Ryba i Patryk Kociński. Nagrodę specjalną - wycieczkę do Brukseli - ufundowaną przez posłankę do Parlamentu Europejskiego Beatę Gosiewską otrzymała 17-letnia Natalia Sikora za wykonanie piosenki "Kiedy byłam różą"