Bajkowy i rodzinny „Dzień Dziecka” w Kazimierskim Ośrodku Kultury

 

Niecodzienny i niepowtarzalny charakter miały tegoroczne obchody „Dnia Dziecka” w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Organizatorzy zaserwowali bowiem najmłodszym i ich opiekunom w pierwszej kolejności godzinną ucztę duchową w postaci dwóch przedstawień kukiełkowych, w wykonaniu pracowników ośrodka.

 

 

 

Pierwszy zawładnął sceną Szewczyk Dratewka, który gościł w sali widowiskowej już po raz czwarty. Drugi spektakl, to premiera przygotowana specjalnie na święto dzieci - „Czerwony Kapturek” i to w wersji niekonwencjonalnej, z udziałem nowej postaci jaką był niedźwiedź i zmienioną w związku z tym fabułą. Przesłanie i morał bajki pozostały jednak takie, jak w wersji klasycznej.

 

W pierwszą niedzielę czerwca ponad 300-osobową publiczność powitał i życzenia z okazji „Dnia Dziecka” najmłodszym złożył dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Czesław Kowalski. W antrakcie między bajkami wystąpiła piątka dzieci z kółka muzycznego, prezentując piosenki i utwory instrumentalne. Kamila Konewecka i Oliwka Wilk zaśpiewały dla publiczności, a Gabrysia Sadowska oraz Zuzia i Piotrek Skopowscy zagrali utwory na keyboardzie.

 

Druga odsłona święta najmłodszych przebiegającego pod hasłem "Postaw na Rodzinę" miała miejsce na placu przed Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, gdzie organizatorzy przygotowali imponującą zjeżdżalnię dmuchaną, trampolinę oraz pełną gamę gier i zabaw. Były więc: zabawy w tunelu, z chustą animacyjną, wyścigi na gumowych piłkach i zwierzątkach, skakanki, kręcenie hula-hoop, bieg w workach, michałki - a do tego coś dla ciała - wata cukrowa i popcorn, wszystko w tym świątecznym dniu gratis. Typowo rodzinny festyn odwiedziły jeszcze dwie bajkowe postaci - Kubuś Puchatek, który bawił się razem z dzieciakami i chętnie się z nimi fotografował oraz Myszka Minnie prowadząca zabawy dla najmłodszych.

 

Uczestnicy festynu na pewno będą mile wspominać tę 4-godzinną, urozmaiconą, rodzinną zabawę, zasponsorowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Adama Bodziocha i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kazimierzy Wielkiej.