Koncertowo i … na słodko - panie świętowały „Dzień Kobiet” w KOK

 

Panie z gminy Kazimierza Wielka świętowały „Dzień Kobiet” w sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury. W niedzielne popołudnie, 6 marca, w specjalnie na tę okazję przygotowanym koncercie, prawie dwustu młodych artystów przekazało kobietom gorące życzenia poprzez wiersze, tańce, piosenki i scenki kabaretowe.

 

 

Były również życzenia od władz samorządowych i od organizatorów imprezy, które ze sceny złożył zastępca burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Łukasz Maderak, przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Wątek i dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Czesław Kowalski. Panowie najpierw złożyli płci pięknej najserdeczniejsze z możliwych życzeń, a następnie przedstawiciele kazimierskiego ratusza chwycili za wielkie koszyki pełne pysznych czekoladowych cukierków i przez kilka minut krążyli po sali częstując nimi publiczność. Miłą niespodzianką był ufundowany przez wiceburmistrza Łukasza Maderaka sześciokilogramowy, wyborny tort z napisem „Wszystkiego najlepszego”. Dopełnieniem słodkiego prezentu była serwowana gościom herbata i „mała czarna” oraz „góra witamin” w postaci dorodnych, polskich jabłek.

 

Gwiazdą części artystycznej kobiecego święta była najliczniejsza, stuosobowa grupa kazimierskich przedszkolaków „Parkowe Skrzaty”. Pięknie deklamowane wiersze, widowiskowe pokazy taneczne i kolorowe stroje uroczych dzieciaczków, zachwycona publiczność nagrodziła burzliwymi oklaskami. Równie gorąco przyjęto występy solistek i dzieci grających na instrumentach z kółka muzycznego, jak również zabawne skecze w wykonaniu młodych aktorów z kółka teatralnego „aPROpo’s, działających w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego dla pań wspaniale zaśpiewali także absolwenci i uczniowie z kazimierskiego Liceum Ogólnokształcącego. Na widzach duże wrażenie zrobiły układy taneczne zaprezentowane przez dziewczęta z Amatorskiej Grupy Artystycznej „Mam Talent” z Donos, młodziutkie tancerki z zespołów działających pod egidą buskiego Centrum Edukacji „Wiedza i Pasja” oraz przez młodzież z Niepublicznego Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej.

Bohaterki tego dnia – panie w pełnym przekroju wiekowym: od mam i babć po … bardzo młode damy, razem ze swoimi rodzinami świetnie bawiły się na kazimierskim koncercie i zadowolone z udanego święta, z uśmiechem na twarzy wracały do domu.