Szczęśliwa "trzynastka" - bal z mnóstwem atrakcji

 

„Postaw na rodzinę” – pod takim hasłem w niedzielę, 24 stycznia br. w hali sportowej przy ulicy Kościuszki odbył się kostiumowy bal karnawałowy dla najmłodszych mieszkańców gminy Kazimierza Wielka. W imieniu organizatorów dzieci oraz ich opiekunów serdecznie powitał Czesław Kowalski Dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Oficjalnego otwarcia imprezy uroczyście dokonał burmistrz Adam Bodzioch, który życzył wszystkim wspaniałej i niezapomnianej zabawy.

 

Kazimierski bal, zorganizowany już po raz trzynasty z rzędu, tym razem na półmetku ferii zimowych, obfitował w wiele atrakcji. Jedną z nich był występ Amatorskiej Grupy Artystycznej „Mam Talent” z Donos, przygotowanej przez Wiesławę Rak. Widzom bardzo podobał się dynamiczny układ taneczny cheerleaderek do przeboju „Chocolate”, z gracją wykonany taniec chiński z wachlarzami oraz zumba „My Słowianie”.

Hitem programu był pokaz akrobatyczny na szarfach. Publiczność z wielkim zachwytem oglądała zapierające dech w piersiach ewolucje na dużej wysokości w wykonaniu Andżeliki Kałuża. Był to udany debiut młodziutkiej kazimierzanki, która właśnie na dziecięcym balu po raz pierwszy zaprezentowała szerokiemu gremium swoje niezwykłe umiejętności.

Niemniej emocji i dreszczyku dostarczył występ Robsona z Dąbrówki Morskiej w gminie Szczurowa. Przedstawiając kilka ekwilibrystycznych numerów cyrkowych na ruchomych wałkach, mistrz akrobacji zachwycił dzieci i dorosłych wykonywaniem ćwiczeń kilka metrów nad ziemią przy jednoczesnym utrzymywaniu równowagi.

Jak na karnawał przystało, dzieciaki fantazyjnie przebrane za postaci z bajek, wprost czarowały pięknymi i barwnymi kostiumami. W niedzielę, wśród dziewczynek mogliśmy podziwiać galerię m.in. księżniczek, wróżek, czarodziejek, leśnych elfów, Indianek, biedronek, pszczółek, motylków. Z kolei chłopcy prezentowali się publiczności jako Supermani, policjanci, żołnierze, kowboje, piraci, rycerze, marynarze a nawet ... wampiry i wilki.

Przez kilka godzin na parkiecie hali, zamienionej tego dnia w wielką salę balową, maluchy bawiły się znakomicie, z radością pląsając w rytm ulubionych i skocznych piosenek, m.in. „Kaczuszek”, „Lambady”, „Samby de Janeiro” czy rock and roll’a i twista.

W roli wodzirejek wystąpiły panie z Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Ewa Wojciechowska i Agnieszka Styczeń w bajkowych przebraniach Myszki Miki i Myszki Minnie. Wspomagał je Robson, który wcielił się tym razem w clowna Robbiego. Trio animatorów rewelacyjnie zabawiało milusińskich i prowadziło liczne konkursy z nagrodami, w tym sprawnościowe. Były m.in. wyścigi w workach i na gumowych zwierzakach, bieg slalomem i czołganie w tunelach animacyjnych, kręcenie hula-hoop, przeciąganie liny czy "łapanie" tysięcy baniek mydlanych.

Dzieciaki radośnie tańczyły z kolorową chustą animacyjną, a energii i ochoty do zabawy dodawała im pyszna wata cukrowa, której mogły do woli skosztować gratis. Natomiast z wielkiego kosza czekoladowymi łakociami częstował wszystkich niecodzienny gość – św. Mikołaj, który wracając z Berlina do Rovaniemi w Laponii postanowił po drodze odwiedzić dzieci na balu karnawałowym. Towarzysząc dzieciakom w tanecznych harcach Święty poprowadził "kazimierską ciuchcię" w rytm piosenki "Jedzie pociąg z daleka".

Animatorzy mocnych wrażeń mogli za darmo poszaleć na potężnym zamku dmuchanym ze zjeżdżalnią oraz poskakać na trampolinie. Podczas balu dwie urocze czarodziejki: Ola Pionka i Zuzia Kolanośozdabiały dziecięce twarzyczki i rączki kolorowymi i wymyślnymi tatuażami.

Jak co roku, ostatnim akordem dziecięcej imprezy był wybór Królowej i Króla Balu 2016. W konkursie liczyło się nie tylko najładniejsze i oryginalne przebranie, ale również aktywność dzieci w zabawie podczas balu. Tym razem te prestiżowe tytuły trafiły do pięciolatków: koronę Królowej otrzymała księżniczka Julia Romańska z Donos a Królem Balu został pirat Igor Jańczyk z Gabułtowa.

Uroczystej koronacji, przy „wystrzałowym” confetti dokonał sam Św. Mikołaj, który wręczył szczęśliwym maluchom supernagrody – pluszaki Myszki Miki i Minnie. Na finał ceremonii królewska para z gracją zatańczyła „Białego walczyka”.

Tradycyjnie, organizatorami balu byli: Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Kazimierski Ośrodek Kultury i Kazimierski Ośrodek Sportowy.

W tym roku organizację imprezy finansowo hojnie wsparli liczni sponsorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Związek Międzygminny "Nidzica" w Kazimierzy Wielkiej, F.H.P.U. "Budrol" Andrzej Sobieraj i Barbara Wojas, "Domar 2" Dorota i Jerzy Przebieracz, firma Remontowo-Budowlana Ryszard Czajka Królewice, Kwiaciarnia "Zosia" w Kazimierzy Wielkiej, sklep Odzież "Mrówka" i "Chińczyk" Matylda i Arkadiusz Rzepa, firma Handlowo-Usługowa Wiesław Brzeźnicki, F.H.U. "Rolmet" oraz "Boma" Przychodnia Weterynaryjna S.C. Robert Maj, Jolanta Bodzioch Odonów.