Kazimierza rekordowo zagrała z WOŚP

 Kazimierza Wielka po raz trzynasty z rzędu przyłączyła się do grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Szefem orkiestrowego sztabu, działającego w Kazimierskim Ośrodku Kultury był dyrektor ośrodka, Czesław Kowalski. W organizację całego przedsięwzięcia, tak jak w latach ubiegłych, aktywnie zaangażowała się Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Kołłątaja.

W „jedynce” siedzibę miał sztab finansowy, którego pracę wzorowo koordynowały dyrektor Monika Szaleniec i jej zastępca Dorota Rusiecka. Tutaj przeliczane były pieniądze z puszek kwestarskich, a na szkolnej stołówce na kwestujących wolontariuszy czekał wyśmienity bigos, jak zwykle ugotowany przez panie z Publicznego Przedszkola Samorządowego „Parkowe Skrzaty”, gorące napoje i słodki poczęstunek ufundowane przez hojnych sponsorów. firmę „Wędliny tradycyjne” Jolanty Zapart z Krzyszkowic, delikatesy „Paleo” Katarzyny Teper z Kazimierzy Wielkiej oraz piekarnię „dr Żurek” Jolanty i Marka Żurków z Odonowa.

Bohaterami niedzielnego 24. Finału WOŚP było 105 wolontariuszy zeszkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z czterech gmin powiatu kazimierskiego, którzy byli zarejestrowani w naszym sztabie. Mieszkańcy ponownie udowodnili, że mają gorące i szczodre serca, bo to dzięki nim uzbieraliśmy na rzecz WOŚP39 891,80 złotych, tym samym bijąc rekord z roku 2014 o ponad dwa tysiące złotych.

Tradycyjnie kazimierską Orkiestrę wsparło Starostwo Powiatowe i jednostki mu podległe, w imieniu których 980 zł. do sztabu podczas popołudniowego koncertu przekazał Wicestarosta Michał Bucki.

Wszyscy młodzi kwestarze razem z nauczycielami i swoimi rodzicami spisali się na medal poświęcając swój wolny czas i mimo deszczowej pogody wytrwale zbierali datki dla dzieci i seniorów. Na wielkie podziękowania zasługują: uczniowieszkół podstawowych z Cudzynowic, Gorzkowa, Kamieńczyc, Wielgusa, Zięblic, kazimierskiej „jedynki” i „trójki”, gimnazjaliści z Kazimierzy Wielkiej i Wielgusa, młodzież z kazimierskiego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie i Niepublicznego Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej. W barwach kazimierskiego sztabu zagrali także uczniowie Zespołu Szkół w Opatowcu, Publicznego Gimnazjum w Czyżowicach i Zespołu Szkół w Topoli.

W poszczególnych gminach nasi wolontariusze najwięcej uzbierali:w gminie Kazimierza Wielka 3497,70 zł – Ola Pionka z Publicznego Gimnazjum Samorządowego w Kazimierzy Wielkiej, w gminie Bejsce 4973,33 zł – Ewelina Pietras z Publicznego Gimnazjum w Czyżowicach, w gminie Opatowiec 967,50 zł – Paulina Pietrzyk z Zespołu Szkół w Opatowcu, w gminie Skalbmierz 301,28 zł – Jakub Buras z Zespołu Szkół w Topoli.

Kazimierski Finał uświetnił koncert „z serduszkiem” w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Adam Bodzioch Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka. Widowiskowe programy artystyczne przedstawiło 470 młodych artystów, którzy bawili publiczność muzyką, śpiewem, tańcami, wierszami i scenkami kabaretowymi. Na scenie zaprezentowały się maluchy z Publicznego Przedszkola Samorządowego „Parkowe Skrzaty” i z Niepublicznego Przedszkola „Motylek” w Kazimierzy Wielkiej, soliści z kółka muzycznego i młodzież z kółka teatralnego z Kazimierskiego Ośrodka Kultury, podopieczni Zespołu Placówek Szkolno-Wychowaczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach. Wdziękiem i barwnymi strojami czarowali publiczność uczniowie gminnych szkół podstawowych w Cudzynowicach, Gorzkowie, Kamieńczycach, Zięblicach, Zespołu Szkół Samorządowych w Wielgusie, kazimierskiej „jedynki” i „trójki”. Na scenie wystąpili gimnazjaliści z Wielgusa, Publicznego Gimnazjum Samorządowego w Kazimierzy Wielkiej, młodzież z Niepublicznego Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej, kazimierskiego Liceum Ogólnokształcacego i z Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Podczas koncertu wystąpiła Amatorska Grupa Artystyczna „Mam Talent” z Donos, a swoje umiejętności taneczne zaprezentowały grupy ze Szkoły Tańca „Step” i Centrum Edukacji „Wiedza i Pasja” w Busku –Zdroju.

Konferansjerkę imprezy, jak również finałową licytację przedmiotów na rzecz WOŚP poprowadził dyrektor Czesław Kowalski w asyście Agnieszki Styczeń z Kazimierskiego Ośrodka Kultury i Beaty Niebylickiej, nauczycielki z Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej.

Najwyższą kwotę w aukcji przedmiotów podarowanych przez darczyńców, uzyskała jedna z dwóch figurek gipsowych ofiarowanych przez Zofię Rzepa, właścicielkę kwiaciarni „Zosia” w Kazimierzy Wielkiej. Po bardzo emocjonującej licytacji figurkę przedstawiającą anioła z różą za 300 zł kupiła Joanna Biel.

 

Dużym wzięciem cieszyły się gadżety firmowe od Fundacji WOŚP. Zegar ścienny za 250 złotych wylicytował Michał Bucki Wicestarosta Powiatu Kazimierskiego, natomiast Krzysztof Rzepa z Żurawnik za 110 zł kupił edukacyjną grę planszową „Pierwsza pomoc”. Identyczne kwoty uzyskano ze sprzedaży ofiarowanej przez Burmistrza Adama Bodziocha koszulki ekstraklasowej drużyny siatkówki Klubu Sportowego „Effector” Kielce z autografami wszystkich zawodników w pakiecie z kalendarzem, które nabyła kazimierzanka Aneta Minor oraz za przekazany przez Zofię Rzepa zegar skórzany w kształcie serca wylicytowany przez Lucynę Mucha z Kazimierzy Wielkiej. Pani Lucyna przekazała przedmiot do ponownej licytacji.

 

 

Pod aukcyjny „młotek” poszły również obrazy i piękne rękodzieło podarowane przez podopiecznych Zespołu Placówek Szkolno-Wychowaczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach, szaliki kibica: reprezentacji Niemiec – mistrzów świata w piłce nożnej oraz reprezentacji Polski – mistrzów świata w siatkówce, przekazane przez dyrektora KOK Czesława Kowalskiego, pluszowa maskotka Koziołek „Spoko” od Komendanta Powiatowego Policji insp. Jakuba Kosiń, zaproszenie dla dwóch osób na imprezę ostatkową w Pałacu Lacon, które podarowali Emilia i Ryszard Czajka, zestaw wyjątkowych filiżanek od Emilii Molskiej z Kazimierzy Wielkiej, piękny album na zdjęcia ślubne i obraz św. Jana Pawła II od Matyldy i Arkadiusza Rzepa, właścicieli sklepu Odzież „Mrówka” i „Chińczyk” w Kazimierzy Wielkiej, trzy kupony na badania techniczne samochodu osobowego przekazane przez F.H.U. „Rolmet” Zbigniewa Frączka w Kazimierzy Wielkiej.

Sztab 24. Finału WOŚP przy Kazimierskim Ośrodku Kultury serdecznie dziękuje kwestującym wolontariuszom oraz ich opiekunom, dyrekcji i pracownikom Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej, uczniom i nauczycielom za przygotowanie programów artystycznych, osobom dyżurującym na szkolnej stołówce, darczyńcom za przedmioty ofiarowane na licytacje oraz osobom biorącym w nich udział. Dziękujemy osobom przeliczającym pieniądze z orkiestrowych puszek, sponsorom posiłków dla wolontariuszy oraz wszystkim tym, którzy wsparli kazimierski sztab.