Kazimierski "Sylwester pod gwiazdami"

Po pięciu latach przerwy Kazimierza Wielka znów witała Nowy Rok w plenerze. Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Adam Bodzioch oraz Kazimierski Ośrodek Kultury wrócili do tradycji i zorganizowali na kazimierskim Rynku imprezę pn. „Sylwester pod gwiazdami.”

Mimo mroźnego wieczoru mieszkańcy dopisali, a gorącą atmosferę zagwarantowała porywająca do tańca muzyka „na żywo” i gorące napoje serwowane uczestnikom imprezy przez pracowników Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Jako gwiazda muzyczna wystąpił popularny i lubiany zespół „Balans” z Donos w składzie: Kamil Czapla (klawisze, wokal), Jacek Kozioł (klawisze, wokal) oraz Dominik Rogala (saksofon). W repertuarze zespołu, grającego muzykę pop, dance i disco polo z charakterystycznym góralskim zaśpiewem, znalazły się własne kompozycje grupy, jak również covery hitów z list przebojów. W ramach „koncertu życzeń” muzycy przekazywali dedykacje publiczności z życzeniami i dołączali do nich ulubione utwory.

Przed północą burmistrz Adam Bodzioch złożył mieszkańcom noworoczne życzenia „- Niech ten Nowy 2016 Rok będzie dobrym rokiem, niech przyniesie nam zdrowie, miłość i radość oraz sprawi, że będzie nam się lepiej wiodło. Wszystkiego najlepszego." Do życzeń dołączyli się obecni na imprezie zastępca burmistrza Łukasz Maderak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Wątek. Burmistrzowi Adamowi Bodziochowi uczestnicy zabawy odśpiewali spontanicznie „Sto lat”.

O północy - po wspólnym odliczaniu ostatnich sekund starego roku - wystrzeliły korki od szampana. Potem uczestnicy imprezy przeszli na ulicę Armii Krajowej, skąd podziwiali bardzo efektowny pokaz fajerwerków odpalanych z wyspy na zalewie przy dźwiękach muzyki elektronicznej.