Weselne klimaty w kazimierskim parku

W niedzielne popołudnie, 19 lipca br. w amfiteatrze w parku miejskim odbył się I Przegląd Kapel i Obyczajów Weselnych "Wielkie wesele", którego organizatorami byli: Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Kazimierski Ośrodek Kultury. 

Impreza plenerowa odbyła się pod hasłem: " Narkotyki, dopalacze - to nas nie kręci!" oraz "Bliżej siebie - dalej od narkotyków". 

Zaproszone kapele i publiczność powitali i zaprosili do wspólnej zabawy prowadzący przegląd starostowie - Justyna Odon, utalentowana, znana wokalistka i wielokrotna laureatka konkursów piosenkarskich oraz Czesław Kowalski dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Na scenie amfiteatru zaprezentowało się sześć zespołów weselnych: The Pearl ze Staszowa, Lenox ze Skalbmierza, Power Dance z Kazimierzy Wielkiej i Proszowic, Fantastic z Ksan, Balans z Donos i Respect z Gorzkowa. Impreza rozpoczęła się przy niewielkim deszczu, ale po kilkunastu minutach zespół The Pearl "przegonił chmury" i zrobiła się piękna, słoneczna pogoda. Dopiero podczas występu ostatniego zespołu - Respect z Gorzkowa - nad Kazimierzę nadciągnęła nawałnica z potężnym wiatrem i piorunami. Mimo to, muzycy - jak sławetna orkiestra na Titanicu - wytrwale grali "do ostatniego widza". 

W antraktach pomiędzy poszczególnymi prezentacjami kapel, starostowie wesela przedstawiali tradycje i obyczaje weselne panujące "dawniej i dziś" oraz raczyli publiczność dowcipami związanymi z tematyką weselną. Dyrektor KOK Czesław Kowalski przeprowadził szereg zabawnych konkursów dla dorosłych. Dużym wzięciem cieszył się konkurs taneczny oraz "świstak" i "dmuchaniec", których zwycięzcy otrzymali upominki wręczone przez burmistrza Adama Bodziocha, głównego sponsora przeglądu. Wraz z burmistrzem występy podziwiali: zastępca burmistrza Łukasz Maderak, przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Wątek oraz radni.

Wszystkie zespoły uczestniczące w przeglądzie otrzymały z rąk dyrektora Czesława Kowalskiego dyplomy z podziękowaniami.

Dla najmłodszych "weselników" funkcjonowało wesołe miasteczko: zjeżdżalnia, trampolina i suchy basen. Furorę wśród dzieci robił pokaz efektownych baniek mydlanych.