8 marca Panie świętowały w KOK

W niedzielne popołudnie, 8 marca w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbył się koncert dedykowany Paniom w dniu Ich święta. Sala widowiskowa pękała w szwach, bowiem na widowni zasiadło blisko 500 osób, a przez scenę przewinęło się ponad 200 młodych artystów, którzy śpiewając, recytując wiersze i tańcząc przekazywali szacunek i miłość dla świętujących mam, babć i wszystkich Pań.

Do tego podniosłego nastroju doskonale dostroiły się życzenia od Burmistrza Adama Bodziocha i dyrektora KOK Czesława Kowalskiego, którzy złożyli kobietom serdeczne życzenia, m.in. dużo uśmiechu na codzień. Według panów właśnie uśmiech jest najlepszym kosmetykiem i najlepiej podkreśla kobiecą urodę. Następnie burmistrz Bodzioch i dyrektor Kowalski stwierdziwszy, że wprawdzie „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny” - ale nie zaszkodzi skosztować również witamin z owoców, chwycili za ogromne kosze z dorodnymi, polskimi jabłkami i przez kilka minut krążyli wśród tłumu widzów obdarowując wszystkich tymi modnymi w ostatnich miesiącach owocami.
Na scenie zaś z niecierpliwością oczekiwali na swój występ najmłodsi – przedszkolaki z „Parkowych Skrzatów” w liczbie 140 dzieciaczków! Niezwykle barwne stroje, profesjonalne wręcz przygotowanie przez wychowawczynie tańców, piosenek i wierszowanych życzeń – wszystko to złożyło się na przyjęty gorąco przez publiczność program pt. „Całuski i buziaczki dają Wam dzieciaczki”.
Niemniej gorąco widzowie przyjęli „młodszych braci” "Parkowych Skrzatów" – maluszków z Niepublicznego Przedszkola „Motylek”. Grupa blisko trzydziestu dzieciaczków rozbawiła i zachwyciła widzów - zwłaszcza Panie, prezentując program pod intrygującym, zaczerpniętym ze znanego przeboju tytułem – „Być kobietą”. 
Kolejną grupę młodych artystów stanowili uczestnicy zajęć muzycznych z Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Wokaliści zaśpiewali piosenki związane tematycznie z kobietami, ale nie zabrakło też … klasyki: instrumentaliści wykonali słynne „Dla Elizy” Ludwiga van Beethovena oraz „Wesołego wieśniaka” Roberta Schumanna.
Zaraz po nich scenę opanowały groźnie ucharakteryzowane dziewczęta z zespołu tanecznego o równie groźnej nazwie – „The Monsters”. Tancerki ćwiczą dopiero od miesiąca w Kazimierskim Ośrodku Kultury, a działają pod egidą Centrum Edukacji Wiedza i Pasja. Ich dynamiczny, freestylowy układ zrobił na publiczności duże wrażenie, co przełożyło się na gromkie brawa dla „potworków”.
I kolejna zmiana klimatu – na scenę wkracza „siedem wspaniałych” z Koła Gospodyń Wiejskich z Gabułtowa. To Panie tworzące jedyny w kazimierskiej gminie, działający przy Kazimierskim Ośrodku Kultury ludowy zespół wokalny „Gabułtowianki”. W swoim minirecitalu energiczne Panie ubrane w stroje ludowe wykonały znane i lubiane piosenki z dowcipnymi tekstami, nawiązującymi do kobiecego święta. 
Blisko trzygodzinny koncert dla Pań - poprowadzony z wdziękiem przez Zuzannę Kletschkę - zakończył zespół „Balans”, który zaprezentował przeboje muzyki dance, disco polo i pop. 
Wśród publiczności doskonale bawiła się zaproszona na koncert Marzena Okła-Drewnowicz – poseł na Sejm RP. Po koncercie, w obecności włodarzy kazimierskich – burmistrza Adama Bodziocha i jego zastępcy Łukasza Maderaka, spotkała się z Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich, dyrektorkami szkół, sołtyskami i pracownicami magistratu. Panie dyskutowały o aktywizacji i integracji kobiet w środowiskach wiejskich i małomiasteczkowych.