Dzieci bawiły się na balu karnawałowym

Postaw na rodzinę” – pod takim hasłem w niedzielne popołudnie, 8 lutego odbyła się w Kazimierskim Ośrodku Sportowym kostiumowa zabawa karnawałowa dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Oficjalnego otwarcia balu – zorganizowanego już po raz dwunasty z rzędu – dokonali: zastępca burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Łukasz Maderak oraz dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Czesław Kowalski.

Przez kilka godzin na parkiecie hali sportowej, zamienionej tego dnia w salę balową, dzieci bawiły się znakomicie, wciągając do tanecznej zabawy również rodziców. Najmłodsi przybyli na bal w barwnych i fantazyjnych kostiumach, w większości wzorowanych na ulubionych postaciach bajkowych. Dziewczynki były przebrane m.in. za wróżki, księżniczki, leśne elfy, czarownice, Myszkę Miki, świnkę Piggy, Czerwonego Kapturka. Chłopcy prezentowali się jako Supermani, Batmani, kowboje, rycerze, policjanci, strażacy.

Wodzirejkami tegorocznej karnawałowej imprezy były cztery „Jagódki” - animatorki z firmy „Juniorek” z Buska-Zdroju. Milusińscy ochoczo tańczyli z nimi w rytm popularnych i lubianych przebojów m.in. „Kaczuszek”, „Lambady”, „Jedzie pociąg z daleka” czy „Samby de Janeiro”. W tanecznych pląsach towarzyszył dzieciom MIŚ z Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie.

Mali balowicze chętnie również brali udział w licznych zabawach i konkursach, w których wszyscy uczestnicy bez wyjątku otrzymywali nagrody rzeczowe w postaci baloników, kolorowych wiatraczków, karnawałowych rekwizytów, maskotek i zabawek. Wielką frajdę sprawiały dzieciakom wymagające precyzji wyścigi z jajkiem na widelcu, prześciganie się na gumowych zwierzaczkach, przeciąganie liny czy taniec parami z balonikiem.

Bal obfitował w wiele atrakcji, a jedną z nich było artystyczne malowanie twarzy. Oryginalne i barwne makijaże, idealnie dopasowane do poszczególnych kostiumów, wykonywała doskonale znające się na sztuce visażu pani Dorota Tytko.

Przez cały czas kinderbalu wśród dzieciaków i publiczności krążyły Śnieżynki, które częstowały wszystkich czekoladowymi łakociami a na bezpłatnym stoisku dzieci do woli mogły skosztować waty cukrowej. Również gratis najmłodsi mieli do dyspozycji potężną, dmuchaną zjeżdżalnię i trampolinę. Ponadto, dużą popularnością cieszyło się „zamykanie” wewnątrz ogromnej banki mydlanej w kształcie walca.

Jak co roku, zwieńczeniem karnawałowej zabawy były wybory Królowej i Króla Balu 2015. Podczas uroczystej koronacji – przy wystrzale kolorowych confetti – królewskie korony z rąk wiceburmistrza Łukasza Maderka otrzymali mali kazimierzanie: sześcioletnia Maja Zajma przebrana za czarującą wróżkę i siedmioletni Staś Pisarski w stroju walecznego rycerza. Nagrody rzeczowe – piękne, ponad metrowe pluszaki wręczył królewskiej parze Czesław Kowalski dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Dopełnieniem ceremonii były gratulacje, gromkie brawa i wspólne odśpiewanie „Sto lat” nagrodzonym dzieciom.

Organizatorami Kostiumowego Balu Karnawałowego dla dzieci byli:

Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Kazimierski Ośrodek Kultury

 

Kazimierski Ośrodek Sportowy