Kazimierza Wielka zagrała koncertowo i z rekordem w 32. Finale WOŚP !

Sztab WOŚP w Kazimierskim Ośrodku Kultury, który w tym roku już po raz dwudziesty pierwszy zagrał z Fundacją Jurka Owsiaka zebrał rekordową kwotę 97423,21 zł. Uzyskany wynik powiększy się jeszcze o datki wpłacane do sztabowej eSkarbonki, do której jeszcze można się dorzucić do końca dnia 29 stycznia br.

Datki do orkiestrowych puszek wytrwale zbierało 94 naszych wspaniałych wolontariuszy. Kwestarze spisali się na medal i zasługują na wielkie uznanie i brawa! 

Tradycyjnie, orkiestrową pulę pieniędzy zasiliły wpłaty od: Radnych Rady Miejskiej w Kazimierzy Wielkiej - 900 zł, pracowników Starostwa Powiatowego i podległych mu jednostek: Centrum Pomocy Rodzinie, Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnej Publicznych Szkół i Placówek – 2 tys. zł. Swoją cegiełkę dla WOŚP dołożyli: uczniowie klas III a i III b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Słonowicach, Wolna Grupa Motocyklowa „Sfora” z Kazimierzy Wielkiej, grupa WAZA 4x4, Kazimierskie Morsy „Endorfina” oraz funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej. Wielkie liczenie zebranych pieniędzy odbyło się w sztabie finansowym, który już po raz ósmy z rzędu mieścił się w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 dzięki zaangażowaniu dyrekcji i pracowników szkoły. W przeliczaniu datków z orkiestrowych puszek wolontariuszy pomagało kilkudziesięciu pedagogów ze szkół podstawowych i średnich z kazimierskiej gminy a pierwsze skrzypce w sztabie grała jak co roku komisja finansowa w niezmiennym składzie: Dorota Rusiecka, Krzysztof Kuchnecki oraz kazimierzanin Adam Mucha, który od lat zapewnia profesjonalną liczarkę pieniędzy. W szkole nr 3 na wolontariuszy ich opiekunów czekały gorące napoje i słodki poczęstunek, ufundowane przez Burmistrza Adama Bodziocha, Kazimierski Ośrodek Kultury, SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej, Piekarnie Polskie „Dr Żurek” w Odonowie oraz przez kazimierską Piekarnię „U Ochenduszków”. Restauracja „Bajka” w Kazimierzy Wielkiej zadbała o członków sztabu fundując pyszną pizzę.

Artystycznym wydarzeniem niedzielnego finału był koncert z „serduszkiem” w sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury, która tego dnia stała się stacją WOŚP. Szef sztabu, dyrektor Czesław Kowalski wraz z burmistrzem Adamem Bodziochem w „kosmicznym” stylu dokonali oficjalnego otwarcia koncertu. W widowiskowych programach artystycznych wystąpiło prawie pół tysiąca wykonawców – od maluchów po seniorów, których publiczność nagradzała gromkimi brawami. Konferansjerkę imprezy, jak również orkiestrowe aukcje przedmiotów na rzecz WOŚP w kilku odsłonach poprowadził w duecie z Różą Dąbrowską szef sztabu Czesław Kowalski. Grosza nie szczędzili i dobry przykład dawali samorządowcy ofiarując przedmioty i biorąc udział licytacjach. Prym w emocjonujących rywalizacjach wiedli: burmistrz Adam Bodzioch, wiceburmistrz Łukasz Maderak oraz skarbnik kazimierskiej gminy Agnieszka Gaik. Najwyższą kwotę, 3 ty. zł uzyskano za klimatyzator domowy wraz z montażem od Autoryzowanego Instalatora klimatyzacji i pomp ciepła w Kazimierzy Wielkiej Adama Muchy. Nabywców znalazły atrakcyjne gadżety przekazane przez kazimierskie przedszkole „Parkowe Skrzaty”: zegar ścienny wykonany z grubego plastra 23. letniego drewna akacji o nietuzinkowym kształcie i wykonany techniką handmade – 500 zł oraz miś pluszowy francuskiej marki Kaloo – 370 zł. Dużym wzięciem cieszyły się gadżety podarowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej: hełm strażacki Gallet – 300 zł i topór – 250 zł.

Podarowana przez Kazimierski Klub Morsa „Endorfina” replika miecza rzymskiego, którym walczył Maximus, główny bohater filmu „Gladiator”, osiągnęła kwotę 250 zł.

Pod młotek poszło prawie sto przedmiotów, w tym m.in. gadżety od Fundacji WOŚP: t-shirty, kalendarze, breloki, magnesy oraz od darczyńców, m.in. rękodzieło z wełny, obrazy, figurki aniołów gipsowych oraz obrazy z aniołami wykonane metodą decoupage na drewnie, puchary sportowe, vouchery na usługi, karnety, miody i zabawki.

Dodatkowymi atrakcjami finału był pokaz przed budynkiem ośrodka aut terenowych grupy WAZA 4x4 oraz prezentacja wozu strażackiego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej. Dużą popularnością cieszyło się stoisko profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji oraz akcja Fundacji DKMS pod hasłem „Dzień Dawcy Szpiku podczas 32. Finału WOŚP”. Ponadto, w holu budynku Kazimierski Ośrodek Kultury serwował watę cukrową, popcorn i napoje. Pyszne, domowe słodkości oferowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Słonowicach.

Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka oraz sztab 32. Finału WOŚP w Kazimierskim Ośrodku Kultury serdecznie dziękują kwestującym wolontariuszom oraz ich nauczycielom i rodzicom, dyrekcji i pracownikom Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej, wszystkim artystom za udział w koncercie, nauczycielom i instruktorom za przygotowanie programów artystycznych, darczyńcom za przedmioty ofiarowane na licytacje oraz osobom biorącym w nich udział. Dziękujemy osobom przeliczającym pieniądze z orkiestrowych puszek, sponsorom poczęstunku dla wolontariuszy i sztabu, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ze Słonowic za pomoc w obsłudze gastronomicznej w Kazimierskim Ośrodku Kultury, pracownikom Kazimierskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego za obsługę parkingu. Dziękujemy za współpracę służbom mundurowym: Komendzie Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej. Dziękujemy wszystkim osobom za każde wsparcie kazimierskiego finału i tegorocznego celu Finału WOŚP!