„Zatrzymany” – spektakl pińczowskiego Teatru Ciut Frapującego w Kazimierskim Ośrodku Kultury

„Zatrzymany” – spektakl pińczowskiego Teatru Ciut Frapującego w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy w niedzielę, 12 marca 2023 r. o godz. 17.00

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Kazimierskim Ośrodku Kultury w Kazimierzy Wielkiej, ul. 1 – go Maja 16, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00


ZATRZYMANY - dramat psychologiczno-kryminalny w intensywnym klimacie na motywach książki „Brainwash” Johna Wainwrighta. Najnowszy spektakl pińczowskiego Teatru Ciut Frapującego to pojedynek dwóch odmiennych charakterów. Impulsywny i dumny prawnik mierzy się z inteligentnym i drobiazgowym detektywem. Atmosferę konfliktu podsyca brutalny policjant, który sądzi, że pięść to najlepszy sposób na wyciągnięcie z człowieka prawdy. Muzykę specjalnie do tego spektaklu skomponował światowej sławy pianista jazzowy, urodzony w Pińczowie muzyk Artur Dutkiewicz.Wpływowy i zamożny adwokat Henryk Nawrocki (Wojciech Jurewicz) przygotowuje się do wieczornego balu dobroczynnego. Ma na nim wygłosić przemówienie, by zachęcić mieszkańców do wpłat na rzecz dzieci. Przedtem musi jednak wstąpić na komisariat, by porozmawiać ze starym przyjacielem, komisarzem Wiktorem Szulcem (Marcin Błach). Nawrocki znalazł poprzedniego dnia ciało zamordowanej dziewczynki i policjant chce wyjaśnić pewne szczegóły.
W trakcie rozmowy, w której bierze udział także porywczy detektyw Marek Otman (Mariusz Rogala), powoli wychodzi na jaw, że to Nawrocki stał się głównym podejrzanym. Policjanci nie wierzą w jego wersje zdarzeń. Sytuację pogarszają mętne zeznania i fakty zgromadzone przez policję w toku śledztwa. Naciskany przez przesłuchujących prawnik powoli traci pewność siebie, plącze się w zeznaniach i nie mówi całej prawdy. Komisarz również znajduje się w trudnej sytuacji: zatrzymany to wpływowa postać. Sam szef policji (Krzysztof Brociek) nalega, by położyć kres przesłuchaniu - po drugiej stronie ulicy, na przyjęciu, wszyscy czekają na Nawrockiego. W sprawie pojawiają się również: żona adwokata Alicja Nawrocka (Agnieszka Smuga Żeromińska), której zeznania nadają sprawie nowy wymiar oraz podziwiający swojego przełożonego aspirant Król (Aleksander Jurewicz).
Napięcie utrzymuje się od pierwszej słownej potyczki po zaskakujące zakończenie. Jak wygląda prawda? Kto wygra w tym pojedynku?

Reżyseria Wojciech Jurewicz
Czas trwania: 75 min
Spektakl od 16 lat