Zapraszamy na koncert laureatów „XVIII Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego”

Kazimierski Ośrodek Kultury oraz NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej zapraszają we wtorek, 13 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 na koncert laureatów osiemnastej edycji „Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego”, organizowanego w ramach kazimierskich obchodów 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. 

Po wystąpieniach okolicznościowych oraz wręczeniu nagród zwycięzcom konkursu recytatorskiego i piosenki, na scenie Kazimierskiego Ośrodka Kultury wystąpią laureaci przeglądu wyłonieni przez jury podczas przesłuchań konkursowych.

Przesłuchania konkursowe uczestników obu konkursów odbędą się dzień wcześniej, czyli w poniedziałek, 12 grudnia br., na które również serdecznie zapraszamy publiczność:

- od godz. 9.00 w konkursie recytatorskim utwory poetyckie barda „Solidarności” deklamować będą uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu kazimierskiego

- od godz. 11.30 w konkursie piosenki zaprezentują się soliści z trzech powiatów: kazimierskiego, buskiego i pińczowskiego

Patronami Honorowymi i sponsorami nagród dla zwycięzców przeglądu są:

Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Starosta Powiatu Kazimierskiego, NSZZ „Solidarność” Region Świętokrzyski oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kazimierzy Wielkiej.