30. Finał WOŚP – wieści ze sztabu #3681 w Kazimierskim Ośrodku Kultury

110 wolontariuszy z kazimierskiego sztabu WOŚP
W niedzielę, 30 stycznia 2022 roku Kazimierza Wielka po raz dziewiętnasty z rzędu zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, gminny sztab WOŚP utworzył Kazimierski Ośrodek Kultury, w którym orkiestrowym graniem dowodzi szef sztabu Czesław Kowalski, dyrektor ośrodka. W jubileuszowym finale pod hasłem „Przejrzyj na oczy!”, będziemy zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu okulistycznego „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.
Sercem każdego finału oczywiście są kwestujący wolontariusze. W naszym sztabie, przede wszystkim dzięki współpracy z nauczycielami i rodzicami oraz ich zaangażowaniu, zarejestrowało się 110 osób. Datki do kolorowych puszek zbierać będą dzieci ze szkół podstawowych w Cudzynowicach, Wielgusie, Kamieńczycach, z kazimierskiej „jedynki”, „trójki” oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej, Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie i Niepublicznego Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej. Kwestować będą także harcerze z 28. Buskiej Drużyny Wielopoziomowej ZHP „Żywioły” z Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Jak co roku, pod egidą naszego sztabu zagrają uczniowie szkół podstawowych w Opatowcu, Bejscach i Dobiesławicach, Wolna Grupa Motocyklowa „Sfora” z Kazimierzy Wielkiej na czele z jej prezesem Robertem Jaworskim oraz Pałac „Lacon.
Sztab finansowy i stołówka dla wolontariuszy - w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3
Po raz szósty z rzędu oficjalnym współorganizatorem kazimierskiego finału jest Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Kazimierzy Wielkiej. Dyrektor Robert Głogowiecki wraz ze swym zastępcą Krzysztofem Kuchneckim i pracownikami, podjęli się utworzenia w swojej szkole sztabu finansowego i stołówki dla wolontariuszy. Jest to zawsze ogromne logistyczne wyzwanie, które w tym roku - po raz kolejny ze względu na pandemię Covid-19 wymagało dodatkowych przygotowań związanych z obostrzeniami sanitarnymi. Dzięki zaangażowaniu osób z „trójki”, które zadbały z wielką starannością o każdy detal, wiemy, że w dniu  jubileuszowego finału wszystko będzie „chodzić jak w szwajcarskim zegarku”. Przekonaliśmy się o tym niejednokrotnie podczas poprzednich edycji WOŚP.
Wielką odpowiedzialność za prace sztabu finansowego i rozliczenie zbiórki na rzecz WOŚP wzięła na swoje barki komisja finansowa - osoby z wieloletnim doświadczeniem w działaniu takiego sztabu: Dorota Rusiecka – zastępca dyrektora Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1, Krzysztof Kuchnecki - zastępca dyrektora kazimierskiej „trójki” oraz Adam Mucha – szef kazimierskiej placówki partnerskiej Alior Banku, który zawsze zapewnia także profesjonalną liczarkę pieniędzy.
Swoją pomoc w przeliczaniu datków z 110 orkiestrowych puszek wolontariuszy zaoferowało kilkadziesiąt wolontariuszy, w gronie których, jak zwykle są niezastąpieni dyrektorzy i pedagodzy przedszkoli, szkół podstawowych i średnich z kazimierskiej gminy. Ponadto, w finałową niedzielę kilkunastu nauczycieli, którzy na codzień uczą w „trójce”, pełnić będzie dyżury na stołówce, gdzie na kwestujących wolontariuszy czekać będą gorące napoje i słodki poczęstunek. Sztab Finału WOŚP w Kazimierskim Ośrodku Kultury wsparli: Burmistrz Adam Bodzioch, SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej oraz Piekarnie Polskie „Dr Żurek” w Odonowie.
eSkarbonka i sztabowe aukcje na portalu Allegro - internetowe formy wsparcia WOŚP  
Cel 30. Finału już wspierają z kazimierskim sztabem sympatycy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze wpływają do eSkarbonki, a na naszych sztabowych aukcjach na portalu Allegro licytowane są firmowe gadżety, które otrzymaliśmy od Fundacji Jurka Owsiaka, m.in. kalendarze ścienne i kieszonkowe, breloki, magnesy na lodówkę, płyty CD + DVD, t-shirty, itp. Także w imieniu lokalnych darczyńców wystawiliśmy na aukcje przedmioty na rzecz WOŚP. W ich gronie, jak co roku, znaleźli się włodarze naszej gminy. Burmistrz Adam Bodzioch i jego zastępca Łukasz Maderak przekazali zestawy gadżetów promujących Gminę i Miasto Kazimierza Wielka, natomiast skarbnik z kazimierskiego ratusza Agnieszka Gaik podarowała srebrną biżuterię w postaci łańcuszka i bransoletki. Jest również rękodzieło: skrzat stylizowany na dyrygenta WOŚP – od pani Marty Janus oraz podświetlana ramka ozdobna 3D – od państwa Ewy i Marka Krawczyk.

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

link do aukcji na Allegro https://allegro.pl/uzytkownik/sztab3681kw?order=n

Link do kazimierskiej eSkarbonki WOŚP
https://eskarbonka.wosp.org.pl/214228?fbclid=IwAR2j_lTUXzxKN7bYVxxuFDjvox1ENyMPL6DeZMUbjbrXTZ-yqkLQTQ9qbbA