Już za trzy dni gramy z Jurkiem Owsiakiem w 29. Finale WOŚP

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia. Po raz osiemnasty z rzędu orkiestrowym graniem „dyrygował” będzie sztab utworzony w Kazimierskim Ośrodku Kultury, którego szefem jest dyrektor placówki Czesław Kowalski. 

Celem tegorocznego „Finału z głową” jest zebranie pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Z maseczką na buzi, ale też z wielką radością i dobrą energią datki do kolorowych puszek - pod opieką nauczycieli i rodziców - zbierać będzie 94 wolontariuszy. Tradycyjnie, kazimierską koalicję wolontariuszy tworzą dzieci ze szkół podstawowych w Cudzynowicach, Wielgusie, Kamieńczycach, z kazimierskiej „jedynki”, „trójki” oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej, Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie i Niepublicznego Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej. Kwestować będą także harcerze z 28. Buskiej Drużyny Wielopoziomowej ZHP „Żywioły” z Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Ponadto, pod egidą naszego sztabu zagrają uczniowie szkół podstawowych w Opatowcu, Bejscach i Dobiesławicach, Wolna Grupa Motocyklowa „Sfora” z Kazimierzy Wielkiej oraz Pałac „Lacon.

Po raz piąty współorganizatorem Finału jest Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II. W szkole siedzibę będzie miał sztab finansowy, którego pracą koordynować będzie komisja w składzie: Dorota Rusiecka – zastępca dyrektora Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1, Krzysztof Kuchnecki - zastępca dyrektora kazimierskiej „trójki” oraz państwo Anna i Adam Mucha z Kazimierzy Wielkiej. Pieniądze z puszek kwestarzy liczyć będą dyrektorzy i nauczyciele szkół oraz pracownicy obsługi. W „trójce” wolontariuszom i ich opiekunom wydawane będą także gorące napoje i słodkie bułeczki. Sztab Finału WOŚP w Kazimierzy Wielkiej wsparli: burmistrz Adam Bodzioch, SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej oraz Piekarnie Polskie „Dr Żurek” w Odonowie.

 

Ze względu na panującą pandemię Covid - 19 i związane z nią obostrzenia kazimierski Finał WOŚP będzie inny niż do tej pory. Nie będzie tradycyjnego koncertu z serduszkiem w sali widowiskowej, ale w finałową niedzielę na naszej stronie internetowej i facebooku będzie można obejrzeć wyjątkowy koncert, w którym zaprezentują się dzieci, młodzież i dorośli. Wielkim zaangażowaniem w przygotowanie programów artystycznych i ich nagraniem video wykazały się: kazimierskie przedszkolaki: „Parkowe Skrzaty”, „Motylek” i „Sylabka”, uczniowie szkół podstawowych z Kamieńczyc, Wielgusa, kazimierskiej „jedynki” i „trójki”, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi „Szkoła Twórcza” w Cudzynowicach. Wystąpią także artyści Kazimierskiego Ośrodka Kultury: solistki z kółka muzycznego i zespół wokalno – folklorystyczno - ludowy „Gabułtowianki”. Koncert zwieńczy występ zespołu muzycznego „Respect”. Jak co roku, w rolę konferansjera wcieli się szef sztabu Czesław Kowalski – tym razem w duecie z Różą Dabrowską.

Cel 29. Finału już wspierają sympatycy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Coraz więcej pieniędzy wpływa do sztabowej eSkarbonki a na portalu Allegro licytowane są atrakcyjne gadżety przekazane od Fundacji Jurka Owsiaka i lokalnych darczyńcyców. 

Adam Bodzioch Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka przekazał do licytacji:

- unikatowy kafelek ceramiczny z widokiem zabytkowej baszty w Kazimierzy Wielkiej

- proporczyk Polskiego Związku Piłki Nożnej wykonany z okazji 100. lecia PZPN

- koszulkę polo z Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2020 w Kazimierzy Wielkiej.

- t-shirty z Mistrzostw Polski Amatorów w Kolarstwie Szosowym w Kazimierzy Wielkiej 2020

- koszulkę polo organizatora Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2020 Busko- Zdrój/Kazimierza Wielka

Kazimierski Ośrodek Kultury podarował torby ekologiczne z okolicznościowym nadrukiem „Moje miasto Kazimierza Wielka – 60 lat praw miejskich” i z kolorowymi motywami zwierząt: koguta, kury, kurczątka, kota, psa oraz z motywem serc.

Barbara Węgrzyńska – mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Bejscach ofiarowała wykonane własnoręcznie techniką wydzieranki obrazy zatytułowane „Portret konia” i "Bukiet jesienny”.

Stowarzyszenie „Widzieć Dobro” w Cudzynowicach przekazało zestaw 2 kubków z limitowanej serii z logo Stowarzyszenia oraz koszulkę z logo „Szlachetnej Paczki”.

Zdzisław Kuliś podarował dwa zestawy autorskiej książki pt. „Przygody Franka karierowicza” - I i II tom.