"FINAŁ Z GŁOWĄ" - zagrajmy razem w 29. Finale WOŚP

„FINAŁ Z GŁOWĄ” – to hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 10 stycznia 2021 roku Kazimierza Wielka również zagra z WOŚP. Po raz osiemnasty z rzędu zgodę od Fundacji na utworzenie sztabu otrzymał Kazimierski Ośrodek Kultury.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli i rodziców, w naszym sztabie zarejestrowało się 94 wolontariuszy. Uczniowie szkół podstawowych i średnich z powiatu kazimierskiego będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Niestety, ze względu na sytuację epidemiologiczną, zbliżający się Finał WOŚP będzie inny niż w poprzednich latach. Przykro nam, ale nie będzie imprezy artystycznej, towarzyszącej Finałowi, czyli „Koncertu z serduszkiem”, który zawsze miał miejsce w sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Mamy jednak nadzieję, że odbędzie się tradycyjna kwesta uliczna, ponieważ wolontariusze są pełni zapału i gotowi do grania. Mamy już dla nich identyfikatory, orkiestrowe puszki i serduszka dla darczyńców datków. Czekamy na oficjalne instrukcje z Fundacji WOŚP. Ostateczna decyzja pojawi się pod koniec grudnia br. lub na początku stycznia 2021 r.

Z pewnością jednak kazimierski sztab zagra w 29. Finale WOŚP! Nowością będą internetowe formy zbiórki prowadzone przez nasz sztab na rzecz WOŚP. O szczegółach poinformujemy wkrótce.