Kazimierski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną "Let's light!"

„Let’s light!”, czyli „Zapalmy światła” - to wystawa fotograficzna poświęcona (dosłownie) blaskom, a zarazem cieniom naszej codzienności. Pokazuje piękno zachodu słońca nad jeziorem, ale również urok (z pozoru zwyczajnej) sygnalizacji świetlnej w strugach deszczu. Fotografie nie ograniczają się tematycznie i geograficznie. Przedstawiają zarówno delikatne refleksy na kwiatach przy wiejskiej drodze, jak i wielkomiejskie neony i nowoczesne fontanny. Ta różnorodność pozwala zauważyć to, co łączy cały cykl: światła, które mijamy każdego dnia, często nie zwracając na nie uwagi. Uniwersalność fotografii każdemu widzowi ułatwi utożsamienie się z obserwatorem chwili, przelotnego błysku. Kiedy już docenimy coś tak niestałego jak światło, z łatwością staniemy się malarzami własnych impresjonistycznych wspomnień i docenimy obrazy swojej codzienności.

Wystawę można oglądać do końca października 2018 r. w Kazimierskim Ośrodku Kultury, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00

Aleksandra Dziula – od dwóch lat pracuje dla Telewizji Akademickiej TV UMCS. Jest laureatką Konkursu Filmów Amatorskich o Tematyce Górskiej przy 7 Przeglądzie Filmów O Górach „O! Góry”, Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Zoom na Proobronność" oraz Konkursu Filmowego „Przełomowe odkrycia w Krakowie”. Podium zdobyła również w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym "X KFA KLAPS" i „Kryształy W Życiu Człowieka”.
Tomasz Wieleba - aktualnie jest fotoreporterem Radia Centrum oraz fotosistą w Telewizji Akademickiej TV UMCS. W jego dorobku znajdują się również realizowane indywidualnie fotoreportaże przygotowane dla Legii Akademickiej KUL oraz organizatorów II Międzynarodowego Festiwalu Renesansu w Lublinie. Został wyróżniony w kategorii foto na III edycji konkursu fotograficzno-filmowego "Zoom na Proobronność", organizowanego przez Biuro do Spraw Proobronnych.