Gry planszowe zamiast komputera

W poniedziałek, 10 lutego w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbył się Turniej Gier Planszowych, którego celem było propagowanie wśród dzieciaków klasycznych oraz współczesnych gier planszowych, ćwiczenie wyobraźni i koncentracji.

 

Spotkanie miłośników gier planszowych było dla dzieci znakomitą okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie rówieśników zamiast przed monitorem komputera. Dziewczęta i chłopcy grali w wybrane przez siebie znane i lubiane planszówki przygodowe, edukacyjne, strategiczne i logiczne. Największą popularnością cieszył się kultowy „Chińczyk”, „Pingwiny w akcji” oraz „Jaś i Małgosia”. Bardzo ciekawą i atrakcyjną ze względu na oryginalną, rozbudowaną planszę w kształcie prawdziwej piramidy i disneyowskich bohaterów okazała się „Klątwa Faraona”. Młodzi gracze przenosząc się do starożytnego Egiptu musieli porządnie pokombinować „aby przejść dalej”.

Supermistrzami turnieju zostali: kazimierzanin Filip Osiński i Iga Bucka z Odonowa. Laureaci oraz wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk dyrektor Agnieszki Styczeń dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Tadeusza Knopek.