Sztab 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kazimierskim Ośrodku Kultury

W niedzielę, 14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Kazimierzy Wielkiej sercem orkiestrowego grania jest Kazimierski Ośrodek Kultury, w którym już po raz piętnasty utworzony został główny Sztab WOŚP.  W tegorocznej zbiórce pieniężnej, której celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków, datki do kolorowych puszek zbierać będzie 98 wolontariuszy.

W stolicy powiatu Wielka Orkiestra to koalicja gorących serc. Podobnie jak w poprzednich latach, w barwach kazimierskiego Sztabu, którego Szefem jest dyrektor ośrodka Czesław Kowalski, na rzecz WOŚP kwestować będą uczniowie szkół podstawowych z Cudzynowic, Kamieńczyc, Wielgusa, kazimierskiej „jedynki” i „trójki”, gimnazjaliści z Kazimierzy Wielkiej, młodzież z kazimierskiego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie i Niepublicznego Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej. Do kazimierskiego Sztabu tradycyjnie przyłączyli się gimnazjaliści z Czyżowic i uczniowie Szkoły Podstawowej w Opatowcu.

Pieniądze z puszek wolontariuszy przeliczane będą w sztabie finansowym, który wzorem ubiegłego roku swoją siedzibę będzie miał w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II przy ulicy Szkolnej 14.

W „trójce” mieścić się będzie stołówka, gdzie na wolontariuszy i ich opiekunów czekać będzie gorąca herbata i kawa, wyborny bigos, kiełbasa na gorąco oraz słodkie bułeczki.
Hojnymi sponsorami posiłków dla wolontariuszy są wieloletni przyjaciele kazimierskiego Sztabu:
- Publiczne Przedszkole Samorządowe „Parkowe Skrzaty” w Kazimierzy Wielkiej
- firma ZAPART „Wędliny Tradycyjne” Jolanty Zapart z Krzyszkowic
- Piekarnie Polskie „DR ŻUREK” w Odonowie
- Delikatesy Paleo – 3 Katarzyny Teper w Kazimierzy Wielkiej
- Hurtownia „Mlek – Pol” Zbigniewa Lecha w Kazimierzy Wielkiej
- Cukiernia J.M.B. Biernaccy w Kazimierzy Wielkiej
- F.H.U. „Kwadrat” w Kazimierzy Wielkiej
W tym roku, do grona fundatorów dołączył Zbigniew Klasa – właściciel Zakładu przetwórstwa mięsnego w Hebdowie (woj. małopolskie).
Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie w organizacji kolejnego Finału w Kazimierzy Wielkiej.