Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kokkw/domains/kokkw.pl/public_html/images/galerie/tenis
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/tenis

Ferie zimowe z ... rakietką w Kazimierskim Ośrodku Kultury

Na tegoroczne ferie zimowe Kazimierski Ośrodek Kultury przygotował bogaty i różnorodny program zajęć dla dzieci. Dotychczasową, tradycyjną ofertę (m.in. zajęcia świetlicowe, warsztaty muzyczne i plastyczne, zajęcia komputerowe, przedstawienia teatralne) nasza placówka w tym roku wzbogaciła o element sportowy – grę w tenisa stołowego dla dzieci.

 

Jest to możliwe dzięki nagrodzie finansowej, którą w ubiegłym roku otrzymaliśmy od Ministra Sportu i Turystyki za realizację projektu „W małym ciele wielki duch” w konkursie pn.”Orlik dla Wszystkich”. Ze środków ministerstwa zakupiliśmy w miesiącu grudniu właśnie m.in. dwa stoły do gry w ping-ponga i rakietki, z których dzieciaki bardzo chętnie korzystają i doskonalą swoje umiejętności.

W piątek, 7 lutego zorganizowaliśmy Feryjny Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów ze szkół podstawowych. Celem imprezy było zachęcenie dzieci do aktywnego wypoczynku podczas ferii oraz do uprawiania sportu. W turnieju udział wzięli najmłodsi mieszkańcy naszej gminy oraz dzieci spędzający ferie u swoich rodzin w naszym mieście. W zawodach, które poprowadził i był jednocześnie głównym sędzią Ireneusz Górski, uczestniczyli chłopcy i dziewczęta w wieku od 9 do 13 lat. Turniej rozgrywany był systemem grupowo – pucharowym. Zwycięzcą turnieju został trzecioklasista Filip Juszczyk z Kamyszowa. Drugie miejsce zdobył szóstoklasista Jakub Podrzucek z Kielc przed piątoklasistą Markiem Ziomkowskim z Kazimierzy Wielkiej.

Wszystkim uczestnikom turnieju dyplomy pamiątkowe i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Tadeusza Knopek, wręczyła Agnieszka Styczeń - dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Nagrody dla dwóch najlepszych zawodników, ufundowane przez Komendę Powiatową Policji wręczył st. sierżant Łukasz Ramęda.

{gallery}galerie/tenis{/gallery}