Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kokkw/domains/kokkw.pl/public_html/images/galerie/bal
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/bal

Kostiumowy Bal Karnawałowy dla dzieci w Kazimierzy Wielkiej

Zabawa karnawałowa, zorganizowana 2 lutego dla dzieci z naszej gminy już po raz jedenasty z rzędu, była znakomitą i udaną inauguracją rozpoczynających się ferii zimowych.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Tadeusz Knopek serdecznie powitał dzieci, które licznie przybyły do hali sportowej razem ze swoimi rodzinami. Następnie, przy wystrzale kolorowych confetti dokonał oficjalnego otwarcia balu, życząc wszystkim miłej zabawy.

Pierwszym punktem niedzielnej imprezy był występ utalentowanych solistek Gabrysi Żulichowskiej i Oli Skowron z kółka muzycznego Kazimierskiego Ośrodka Kultury, które piosenkami wprowadziły publiczność w karnawałowy nastrój.

Drugą odsłonę kostiumowego kinderbalu poprowadziły animatorki z firmy „Juniorek” z Buska-Zdroju. Przez kilka godzin trójka uroczych klaunów: Ania, Beata i Monika wspaniale zabawiały milusińskich, którzy ochoczo i z radością pląsali w rytm skocznej muzyki. Dzieciaki, przebrane z fantazją za postacie z ulubionych bajek, na karnawałowej gali czarowały pięknymi kreacjami. Wśród dziewcząt najwięcej było księżniczek, wróżek, czarodziejek, aniołków, nie brakowało też motylków, biedronek czy kotków. Chłopcy natomiast najchętniej wcielali się w walecznych bohaterów. Na parkiecie dominowali m.in. Batmani, Supermani, piraci, dzielni wojownicy i kowboje.

Oprócz tanecznej zabawy, do której chętnie przyłączyli się także rodzice i włodarz gminy, wodzirejki poprowadziły wiele konkursów z nagrodami, w tym zręcznościowe, m.in. chodzenie po linie czy ujeżdżanie gumowych zwierzaków. Można było wygrać breloczki, maski karnawałowe, zabawki i czekoladowe łakocie.

Kazimierski bal obfitował w wiele atrakcji. Jedną z nich było artystyczne malowanie twarzy a oryginalne i barwne makijaże idealnie były dopasowywane do kostiumów małych balowiczów.

Podziw wśród dzieci wzbudzało modelowanie przeróżnych kształtów zwierzątek czy kwiatów z rurkowatych, kolorowych baloników. Niewątpliwa dużą frajdę sprawiało uczestnikom zabawy „zamknięcie” wewnątrz banki mydlanej w kształcie walca.

Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko z rękodziełem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Donosach, które przyciągało kupujących pięknymi obrazkami wyszywanymi haftem krzyżykowym, biżuterią oraz okolicznościowymi kartkami. Ponadto, przez cały czas trwania imprezy wszystkim dzieciom rozdawane były pyszne słodycze. Łasuchy mogły również skosztować waty cukrowej oraz popcornu. Niemalże pół sali zajmował potężny dmuchany zamek „Bajdocja” z podnoszącą adrenalinę zjeżdżalnią, z której dzieci z radością korzystały.

Tradycyjnie, zwieńczeniem karnawałowych harców były wybory Królowej i Króla Balu 2014.

Te zaszczytne tytuły otrzymali: trzyletnia Asia Klimek z Wielgusa, przebrana za uroczą leśną wróżkę oraz dziesięcioletni Stasiu Warchoł z Kamieńczyc, występujący w roli kominiarza.

Uroczystej koronacji pary królewskiej dokonał burmistrz Tadeusz Knopek, który serdecznie pogratulował zwycięzcom i wręczył im w nagrodę piękne, ogromne pluszaki.

 

Organizatorami Kostiumowego Balu Karnawałowego dla dzieci byli:

Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka

Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Kazimierski Ośrodek Kultury

 

Kazimierski Ośrodek Sportowy

{gallery}galerie/bal{/gallery}