Sztab WOŚP w Kazimierskim Ośrodku Kultury – 100 wolontariuszy i sztab finansowy w Szkole Podstawowej nr 3.

W gminnym sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, utworzonym po raz dwudziesty pierwszy z rzędu w Kazimierskim Ośrodku Kultury i w którym funkcję szefa sztabu pełni Czesław Kowalski, dyrektor ośrodka, zarejestrowało się 100 wolontariuszy.

Na 32. Finał zaprasza szef kazimierskiego sztabu Czesław Kowalski i wolontariusze z 28. Buskiej Drużyny Wielopoziomowej „Żywioły”, działającej przy Kazimierskim Ośrodku Kultury. Od lewej: Karolina Żarnowiecka, Jessica Żarnowiecka, Marysia Rzepa, Kacper Jędrych, Lena Sokołowska, Gabrysia Grzęda i Kasia Żarnowiecka.

Po raz kolejny w kweście na rzecz WOŚP udział wezmą uczniowie ze szkół z terenu naszej gminy oraz z ościennych gmin – Bejsc i Opatowca, harcerze z 28. Buskiej Drużyny Wielopoziomowej „Żywioły” działającej przy Kazimierskim Ośrodku Kultury jak również Wolna Grupa Motocyklowa „Sfora” z Kazimierzy Wielkiej. Datki do orkiestrowych puszek zbierać będą dzieci ze szkół podstawowych nr 1 i nr 3 w Kazimierzy Wielkiej, w Wielgusie, w Kamieńczycach, ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi ”Szkoła Twórcza” w Cudzynowicach, młodzież z kazimierskiego Liceum Ogólnokształcącego, z Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie i z Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej. Pod egidą kazimierskiego sztabu WOŚP w charytatywnej akcji udział wezmą uczniowie podstawówek z Opatowca, Bejsc i Dobiesławic. Podczas ubiegłorocznej zbiórki, dedykowanej walce z sepsą, dzięki wolontariuszom i sympatykom WOŚP, sztab w Kazimierzy Wielkiej zebrał 74595,51 zł. Orkiestrę można wesprzeć w sposób tradycyjny - wrzucając pieniądze do puszek kwestarzy w dniu Finału lub wpłacając je już dziś online do naszej sztabowej eSkarbonki WOŚP https://eskarbonka.wosp.org.pl/hesawozypa
Do grona darczyńców dla WOŚP można również dołączyć przekazując do licytacji przedmioty, które sztab w Kazimierskim Ośrodku Kultury przyjmuje do poniedziałku, 22 stycznia br.
W organizacji Finału wielką rolę odgrywa Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Kazimierzy Wielkiej. Już po raz ósmy dyrektor Robert Głogowiecki wraz ze swym zastępcą Krzysztofem Kuchneckim i pracownikami podjęli się utworzenia w swojej szkole sztabu finansowego i stołówki. Pomoc w przeliczaniu pieniędzy z puszek wolontariuszy zadeklarowali dyrektorzy i pedagodzy przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Działaniem sztabu finansowego koordynować będzie komisja finansowa - osoby z wieloletnim „stażem pracy” w kazimierskim sztabie WOŚP: Dorota Rusiecka – zastępca dyrektora Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1, Krzysztof Kuchnecki - zastępca dyrektora kazimierskiej „trójki” oraz kazimierzanin Adam Mucha – szef placówki partnerskiej Alior Banku w Dąbrowie Tarnowskiej, który od lat zapewnia profesjonalną liczarkę pieniędzy.
Ponadto, w finałową niedzielę wszyscy nauczyciele, którzy na co dzień uczą w „trójce”, nie tylko będą zaangażowani w prace sztabu finansowego, ale także będą pełnić dyżury na stołówce, gdzie na kwestujących wolontariuszy i ich opiekunów czekać będą gorące napoje i słodki poczęstunek, ufundowany przez Burmistrza Adama Bodziocha, Kazimierski Ośrodek Kultury, SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej, Piekarnie Polskie „Dr Żurek” w Odonowie oraz przez Piekarnię „U Ochenduszków” w Kazimierzy Wielkiej. Gorąco dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunom – nauczycielom i rodzicom, hojnym sponsorom i wszystkim osobom za zaangażowanie się w tegoroczny Finał i wspieranie kazimierskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.